Tenis Flash: Hurkacz zwycięski w Monte Carlo, nie bez dramaturgii

Tenis Flash: Hurkacz zagra w drugiej rundzie w Monte Carlo
Tenis Flash: Hurkacz zagra w drugiej rundzie w Monte CarloAFP
Turnieje ATP i WTA nadal toczą się w zawrotnym tempie, a Flashscore śledzi dla Ciebie każdą akcję na bieżąco. W naszym codziennym Tenis Flash przedstawiamy najciekawsze wiadomości, najciekawsze filmy, reakcje i posty w mediach społecznościowych z szerokiego świata tenisa. Fakty, których nie możesz przegapić!

19:35 Hubert Hurkacz zafundował kibicom kolejny thriller. W walce z Jackiem Draperem mógł szybko zapewnić sobie wygraną, a zamiast tego oglądaliśmy 2,5-godzinny maraton nie zawsze najlepszego tenisa. Na szczęście udało się skończyć pojedynek zwycięsko 6:3, 6:7(3), 7:5. Więcej o tym meczu dowiesz się z podsumowania.

18:35 Broniący tytułu w Monako Stefanos Tsitsipas w zasadzie nie wystartował we wtorek w singlu. Zanim jeszcze on i Benajmin Bonzi dobrze weszli w mecz, Francuz wyfocał się z powodu urazu. Grek wygrywał tu dwa ostatnie turnieje, ale na tak ułatwiony start chyba nie liczył...

18:25 Novak Djoković zaliczył udany powrót na mączkę. W Monte Carlo podejmował sensacyjnego Rosjanina Iwana Gachowa, który nie chciał sprzedać skóry tanio. I choć Serb wygrał zdecydowanie, to pierwszego seta dopiero po tie-breaku, a w drugim Gachow też stawiał opór. Przeczytaj więcej w podsumowaniu i zobacz najciekawsze momenty meczu.

Kluczowe chwile meczu Djoković-Gachow

16:30 Andriej Rublow – zgodnie z przewidywaniami – zapewnił sobie awans do 1/8 finału w Monte Carlo. Jego mecz z Jaume Munarem zaczął się zgodnie z planem, ale Hiszpan szybko zaczął sprawiać Rosjaninowi problemy. Po szybkim wyjściu na 2:0 i 3:1 przez Rublowa to Munar przejął inicjatywę i zgarnął trzy gemy z rzędu, przełamując Rosjanina. Powtórzył ten wyczyn również w emocjonującym 10. gemie, wygrywając pierwszego seta 6:4. Później jednak Rublow pozbierał się i przejechał po rywalu, dwa kolejne sety zapisując na swoim koncie z wynikiem 6:2 i wygrywając mecz 2:1. Oto najciekawsze zagrania tego pojedynku.

Decydujące momenty meczu Rublow-Munar

15:15 Kacper Żuk wygrał już trzeci z rzędu mecz w Splicie, a pierwszy w turnieju właściwym. W challengerze awansował do 1/8 finału po pokonaniu wyżej sklasyfikowanego Argentyńczyka Mariano Navone 6:4, 7:6(8). W środę czeka go znacznie trudniejsze zadanie, o ćwierćfinał zagra ze Słowakiem Robertem Gombosem, który w rankingu ATP jest o ponad 120 miejsc nad Polakiem.

13:30 Alexander Zverev odprawił imiennika i rówieśnika z Kazachstanu, Aleksandra Bublika, zapewniając sobie awans do 1/16 finału turnieju ATP w Monte Carlo. Pomimo roli faworyta Niemiec dwukrotnie dał się przełamać w pierwszym secie i oddał tę partię Kazachowi przy stanie 3:6. W drugiej odsłonie meczu jego dominacja nie podlegała już jednak kwestii. Co prawda ponownie dał się przełamać, w piątym gemie, ale sam Bublika przełamał trzykrotnie i bez problemu wygrał 6:2. W decydującej partii Bublik gonił wynik i trzykrotnie doprowadzał do remisu, ale to było za mało. Set (4:6) i mecz oddał przy własnym serwisie. Zobacz najciekawsze momenty spotkania!

Kluczowe zagrania meczu Bublik-Zverev

13:00 Jiri Lehecka pierwszym zwycięzcą wtorku w Monte Carlo. Po tym, jak nie doszedł do skutku jego mecz z Francesem Tiafoe, młody Czech stanął naprzeciw Emila Ruusuvuori. Pierwszy set trafił na konto Lehecki błyskawicznie, po dwóch z rzędu przełamaniach rywala i oddaniu tylko jednego gema. W drugim Fin postawił znacznie trudniejsze warunki i to on do ostatnich chwil walczył o zapisanie seta na swoim koncie. Po zatrzymaniu trzech piłek meczowych musiał jednak uznać wyższość Czecha. Lehecka wygrał 6:1, 7:5.

08:51 Dominic Thiem przyznał, wyleczył kontuzję nadgarstka i znajduje się w pełni zdrowia. Austriak pokonał w pierwszej rundzie turnieju ATP 1000 w Monte Carlo Richarda Gasqueta 6:1, 6:4.