Tenis Flash: Polki prowadzą w BJK Cup, w Monte Carlo pary Djoković-Ruud i Tsitsipas-Sinner

Jannik Sinner przegrał tylko jeden mecz w 2024 roku
Jannik Sinner przegrał tylko jeden mecz w 2024 rokuAFP
Turnieje ATP i WTA nadal toczą się w zawrotnym tempie, a Flashscore śledzi dla Ciebie każdą akcję na bieżąco. W naszym codziennym Tenis Flashu przedstawiamy najciekawsze wiadomości, najciekawsze filmy, reakcje i posty w mediach społecznościowych z szerokiego świata tenisa. Fakty, których nie możesz przegapić.

23:35 Nie dziwi nas ta radość Magdaleny Fręch w mediach społecznościowych, wszystkim nam dała jej w piątek sporo!

20:47 Po pewnie wygranym pierwszym secie Casper Ruud (10. ATP) nie poszedł za ciosem i Ugo Humert (15. ATP) zdołał wyrównać stan rywalizacji. W decydującej partii nie miał jednak żadnych szans, Norweg wygrał 6:3, 4:6, 6:1 i to on przechodzi do półfinału.

19:20 Magdalena Fręch (52. WTA) stoczyła niesamowicie trudny mecz ze szwajcarską nastolatką Celine Naef (148. WTA). 18-latka postawił bardzo trudne warunki, a w drugim secie serwowała nawet na zwycięstwo w meczu, ale łodzianka pokazała charakter, wróciła do gry i pokonała rywalkę 6:7(8); 7:5; 6:3. Polska po pierwszym dniu prowadzi ze Szwajcarią 2-0 i jest blisko awansu do turnieju finałowego Billie Jean King Cup. Czytaj więcej

18:28 Novak Djokovic (1. ATP) awansował do ćwierćfinału turnieju w Monte Carlo. Pierwszy set zakończył wynikiem 7:5 dla Serba. W drugim oglądaliśmy festiwal przełamań. Od stanu 1:0 do 4:3 aż sześć razy z rzędu serwujący nie utrzymali gema. Ostatecznie decydujące przełamanie nastąpiło przy wyniku 5:4 dla Nole, co dało mu triumf 7:5; 6:4 nad Alexem de Minaurem (11. ATP).

18:00 Bracia Majchrzak nie zagrają w finale turnieju deblowego rangi ITF M25 w Szarm el-Szejk. Lepsi 7:5; 6:4 od Adama i Kamila okazała się brytyjska para Hamish Stewart i Harry Wendelken.

16:04 Jannik Sinner (2. ATP) notuje 25. zwycięstwo w tym roku. Włoch stanął przed trudnym zadaniem w ćwierćfinale Rolex Monter-Carlo Masters, bo mierzył się z zeszłorocznym finalistą – Holgerem Rune (7. ATP). Sinner wygrał pierwszego seta 6:4. W drugim nie było przełamań i oglądaliśmy tie-breaka. Tam Jannik prowadził już 6-4 i miał piłki meczowe, ale Rune zdobył cztery punkty z rzędu i doprowadził do trzeciej partii. Od stanu 3:3 dominował Włoch, co dało mu triumf 6:4; 6:7(6); 6:3.

Jego rywalem w półfinale będzie Stefanos Tsitsipas (12. ATP).

15:46 Iga Świątek (1. WTA) wyprowadziła Polskę na prowadzenie 1-0 w starciu ze Szwajcarią. Simona Waltert (158. WTA) postawiła trudne warunki, oglądaliśmy długie gemy, ale mecz zakończył się wynikiem 6:3; 6:1 dla liderki rankingu WTA. Za kilkanaście minut rozpocznie się mecz Magdaleny Fręch. Czytaj więcej

14:33 Weronika Falkowska (441. WTA) bez gry awansowała do półfinału turnieju w Burundi. Jej rywalka Jasmijn Gimbrere (558. WTA) oddała mecz walkowerem. Przeciwniczką Polki w walce o finał będzie Tiantsoa Sarah Rakotomanga Rajaonah (633. WTA).

13:13 Weronika Ewald (841. WTA) zakończył swój udział w zawodach rangi ITF W35 w Szarm el-Szejk na etapie ćwierćfinału. Lepsza od Polki okazała się Fabienne Gettwart (637. WTA). Rozstawiona z numerem "8" Niemka wygrała 6:3; 7:5.

13:05 Dwukrotny triumfator z Monte Carlo nie zatrzymuje się w drodze po trzeci tytuł. Stefanos Tsitsipas (12. ATP) był zdecydowanie lepszy w piątkowe południe niż Karen Chaczanow (17. ATP) i pokonał Rosjanina 6:4; 6:2. Grek wygrywał ten turniej w 2021 i 2022 roku, a w 2023 zakończył zmagania na ćwierćfinale. Teraz ma już półfinał i czeka na zwycięzcę starcia Jannik Sinner – Holger Rune.

12:05 Piotr Matuszewski jest już w półfinale challengera w meksykańskiej Cuernavace. W parze z M. C. Romiosem pokonali duet Bellier/Żukajew 6:4, 6:4 i późnym wieczorem polskiego czasu czeka ich półfinał z hinduską parą Bollipalli/Kaliyanda Poonacha.

11:02 Światowy numer trzy w grze podwójnej, Storm Hunter, doznała zerwania ścięgna achillesa podczas treningu przed meczem w Billie Jean King Cup . To kończy jej marzenia o zdobyciu medalu na igrzyskach olimpijskich w Paryżu. Czytaj więcej

09:00 Już dziś do rywalizacji wraca Iga Świątek, która tym razem zagra dla reprezentacji Polski. Dziś rozpocznie się pojedynek ze Szwajcarią o udział w listopadowych finałach zawodów Billie Jean King Cup. Oprócz Igi w singlu dziś zagra jeszcze Magdalena Fręch. Początek rywalizacji o godzinie 14.

08:58 Nie mamy większych niespodzianek w składzie ćwierćfinału podczas zawodów w Monte Carlo. Dziś czekają nas znakomite pojedynki o awans do najlepszej czwórki. W grze pozostali już tylko rozstawieni gracze. Tak przedstawiają się pary ćwierćfinałowe:

Novak Djokovic (1) – Alex de Minaur (11)