Tenis Flash: Kanada nie obroni Pucharu Davisa. Czas na rywalizację Czechów z Australią

Milos Raonic zdobył punkt dla Kanady, ale to było za mało, żeby awansować do półfinału Profimedia
Turnieje ATP i WTA nadal toczą się w zawrotnym tempie, a Flashscore śledzi dla Ciebie każdą akcję na bieżąco. W naszym codziennym Tenis Flashu przedstawiamy najciekawsze wiadomości, najciekawsze filmy, reakcje i posty w mediach społecznościowych z szerokiego świata tenisa. Fakty, których nie możesz przegapić.

21:10 Po maratonie w trzech setach Alex De Minaur wyrównał stan meczu dla Australii po tym, jak pokonał Czecha Jiriego Leheckę 4-6, 7-6, 7-5 i doprowadził do decydującego meczu deblowego w Pucharze Davisa.

18:40 Czesi objęli prowadzenie 1:0 w meczu z Australią podczas Pucharu Davisa. Tomas Machac (78. ATP) w dwóch setach (6:4; 7:5) pokonał Jordana Thompsona (56. ATP). W drugim meczu singla Jiri Lehecka (31. ATP) gra z Alexem de Minaurem (12. ATP). Jeśli wygra faworyzowany Australijczyk, to losy awansu do półfinału rozstrzygnie debel.

18:00 Katarzyna Kawa (205. WTA) awansowała do 1/8 turnieju ITF W100 w Valencii. Polka nie rozpoczęła dobrze meczu z Darią Semenistają (136. WTA) i przegrała pierwszego seta 0:6, ale w kolejnych okazała się lepsza 6:3; 6:1. Łotyszka była rozstawiona z numerem "7". Kolejną rywalką Kawy będzie Ariana Geerlings Martinez (848. WTA).

16:11 Ada Piestrzyńska (1302. WTA) awansowała do 1/8 turnieju ITF W15 w Antalyi. Polka w trzech setach 6:3; 4:6; 6:2 wygrała z Aleksandrą Pospelovą (1082. WTA). W zawodach tej samej rangi, ale w hiszpańskiej miejscowości Alcala de Henares Marcelina Podlińska (899. WTA) pokonała Elizabeth Jurną 6:1; 6:2 i też zagra w 1/8.

14:39 Ze zmiennym szczęściem poradziły sobie Polki podczas 1. rundy turnieju ITF W40 w Guadalajarze. Stefania Rogozińska Dzik (1108. WTA) przegrała 6:3; 2:6; 1:6 z dużo wyżej rozstawioną Valeriyę Strakhovą (309. WTA).

Dużą niespodziankę sprawiła natomiast Anna Hertel (961. WTA), która pokonała 6:3; 7:6(2) Jia-Jing Lu (440. WTA). Jej kolejną rywalką będzie reprezentantka gospodarzy – Fernanda Contreras Gomez (362. WTA).

13:39 Weronika Falkowska (333. WTA) niestety odpadła już w 1. rundzie turnieju ITF W25 w Limassol. Sofia Costoulas (291. WTA) była tego dnia zdecydowanie lepsza i wygrała 6:3; 6:2.

13:13 Filip Peliwo (433. ATP) pewnie awansował do 1/8 turnieju rangi ITF M15 w malezyjskim Ipoh. Polak, który jest rozstawiony z numerem jeden, wygrał 6:1; 6:1. Jego rywalem był Seungmin Park (1927. ATP).

06:53 Kanada przegrała 1:2 z Finlandią i pożegnała się z Pucharem Davisa już na etapie ćwierćfinału. Rywalizacja rozpoczęła się dla nich bardzo dobrze, bo Milos Raonic pokonał Patricka Kaukovaltę i dał swojej reprezentacji prowadzenie. Następnie jednak Otto Virtanen okazał się lepszy niż Gabriel Diallo, co spowodowało, że o wszystkim decydował debel. Tam Virtanen w parze z Harrim Heliovaarą  ograli Vaska Pospisila i Alexisa Galarneau. Finlandia wywalczyła tym samym udział w półfinale.

W środę o awans do najlepszej czwórki w Maladze zagrają Czesi i Australijczycy.