Alejandro Tabilo dotarł do półfinału w Rzymie, Zhang nie zdołał przełamać Chilijczyka

Alejandro Tabilo w Rzymie.
Alejandro Tabilo w Rzymie.AFP
Chilijczyk Alejandro Tabilo, który pokonał Novaka Djokovicia w trzeciej rundzie, zakwalifikował się do półfinału Rome Masters 1000 w środę. Zwyciężył w dwóch setach nad Chińczykiem Zhizhenem Zhangiem (56. ATP) 6:3, 6:4.

W wieku 26 lat Alejandro Tabilo (32. ATP) zagra w swoim pierwszym półfinale w turnieju powyżej kategorii 250, w którym zmierzy się z rozstawionym z nr 5 Alexandrem Zverevem (Niemcy) lub rozstawionym z nr 13 Taylorem Fritzem (USA).

W dzisiejszym starciu z Zhangiem, Tabilo miał znacznie mniej trudności niż w pokonaniu Rosjanina Karena Chaczanowa w poprzedniej rundzie (7:6, 7:6 w ponad 2,5 godziny).

Sprawdź mecz Tabilo - Zhang punkt po punkcie

Skrót meczu Tabilo - Zhang

W pierwszym secie przełamał na 4:2 i nie pozwolił rywalowi na odrobienie straty. Zhang wprawdzie wypracował dwa break pointy w 10.. gemie, ale chilijski faworyt nie pękł: obronił oba i za drugim razem zamknął partię wynikiem 6:3.

Następnie Chińczyk natychmiast stracił swój pierwszy gem i przegrywał już 0:2 po chwili drugiej odsłony, nie będąc w stanie odrobić strat czy choćby dojść do szansy na przełamanie. Tabilo zakończył mecz asem na swoim pierwszym punkcie meczowym po godzinie 26 minutach.