Tenis Flash: Djokovic i Świątek awansowali do ćwierćfinału, Jan Zieliński już w półfinale

Novak Djokovic awansował do ćwierćfinału w Rzymie
Novak Djokovic awansował do ćwierćfinału w RzymieAFP
Turnieje ATP i WTA nadal toczą się w zawrotnym tempie, a Flashscore śledzi dla Ciebie każdą akcję na bieżąco. W naszym codziennym Tenis Flash przedstawiamy najciekawsze wiadomości, najciekawsze filmy, reakcje i posty w mediach społecznościowych z szerokiego świata tenisa. Fakty, których nie możesz przegapić!

23:45 Anhelina Kalinina pokonała brazylijską rywalkę Beatriz Haddad Maia 6-7, 7-6, 6-3 w nocnym meczu w Rzymie.

22:40 Oto nasz Flashmoment dnia.

Flashmoment dnia

22:30 Pomimo wcześniejszego zwycięstwa, Alex Zverev nie był w stanie sprostać Daniilowi Medvedevowi, ponieważ Rosjanin wygrał w dwóch setach 7-6, 6-2.

Veronika Kudermetova pokonała Qinwen Zheng 3-6, 6-4, 6-4.

19:27 Andrey Rublev, który imponował w tym sezonie na kortach ziemnych, został dziś wyeliminowany przez Yannicka Hanfmanna w kolejnym trzysetowym pojedynku. W wyrównanym meczu Hanfmann wygrał 7-6, 4-6, 6-3.

19:13 Francisco Cerundolo przeszedł do następnej rundy w Rzymie po pokonaniu Włocha Jannika Sinnera (21) 6-7, 6-2, 6-2.

19:01 Paula Badosa uzupełniła grono ćwierćfinalistek w Rzymie. Hiszpanka pokonała 6:4; 6:7(4); 6:2 Karolinę Muchovą.

Komplet ćwierćfinalistek:

Iga Świątek (1) – Elena Rybakina (7)

Paula Badosa – Jelena Ostapenko (20)

Weronika Kudiermietowa (11) – Qinwen Zheng (22)

Beatriz Haddad Maia (12) – Anhelina Kalinina (30)

18:43 Hugo Nys i Jan Zieliński awansowali do półfinału turnieju deblowego w Rzymie. Polsko-monakijski duet okazał się lepszy niż Mackenzie McDonald i Frances Tiafoe, wygrywając 7:5; 7:6(2).

18:17 Aleksandra Julia Zuchańska (1161. WTA) przegrała w 1/16 turnieju ITF W25  Monzon. Jessica Failla (468. WTA) pokonała Polkę 6:1; 6:2.

16:43 Casper Ruud bardzo pewnie pokonała Laslo Djere 6:1; 6:3 i awansował do ćwierćfinału w Rzymie.

Skrót meczu Ruud – Djere
Pomeczowa wypowiedź Ruuda

16:24 Iga Świątek pokonała 6:3; 6:4 Donnę Vekic i awansowała do ćwierćfinału w Rzymie. Nie był to najlepszy mecz Polki, ale zdołała ograć Chorwatkę. Jej rywalką w walce o półfinał będzie Jelena Rybakina. Więcej o tym meczu tutaj

15:19 Lorenzo Musetti pokonał 5:7; 6:4; 6:3 Francesa Tiafoe i awansował do 1/8 turnieju w Rzymie.

14:27 Za moment swoje spotkanie rozpocznie Iga Świątek, która zmierzy się z Donną Vekic.

14:25 Stefanos Tsitsipas pokonał 6:3; 7:6(3) Lorenzo Sonego i wywalczył awans do 1/8 turnieju w Rzymie. Grek w drugim secie dwukrotnie bronił piłek setowych przy swoim podaniu, ale ostatecznie wygrał w tie-breaku.

14:17 Magda Linette i Marketa Vondrousova przegrały w 1/8 turnieju WTA w Rzymie. Polsko-czeska para uległa 3:6; 2:6 Ludmyle Kiczenok i Jelenie Ostapenko, które są rozstawione w tym turnieju z numerem "2".

14:15 Holger Rune awansował do ćwierćfinału w Rzymie. Duńczyk po trwającym blisko trzy godziny meczu pokonał Alexeia Popyrina 6:4; 5:7; 6:4. Jego rywalem w walce o półfinał będzie Novak Djokovic.

13:28 Alexander Zverev pokonał 6:4; 7:5 J.J. Wolfa i awansował do 1/8 turnieju ATP w Rzymie. Jego rywalem w walce o ćwierćfinał będzie Danił Miedwiediew.

Skrót meczu Zverev – Wolf

13:06 Wznowione zostało spotkanie Alexandra Zvereva i J.J. Wolfa. Na kort wychodzą też Stefanos Tsitsipas i Lorenzo Sonego. Po meczu Greka z Włochem na kort wyjdzie Iga Świątek.

12:49 Novak Djokovic awansował do ćwierćfinału turnieju ATP Masters 1000 w Rzymie. Serb pokonał Camerona Norrie 6:3; 6:4. Spotkanie miało dość napiętą atmosferę, szczególnie w drugim secie. Najpierw przy stanie 2:1 i break poincie dla Norrie ten uderzył smeczem w łydkę Djokovicia, a następnie przy prowadzeniu Novaka 5:4 i przed jego serwisem, Brytyjczyk poprosił o przerwę medyczną. To jednak nie wybiło z rytmu Serba, który wygrał w dwóch setach.

Zagrania z meczu Djokovic – Norrie
Pomeczowa wypowiedź Djokovicia

11:25 Na ten moment w Rzymie swoje mecze rozgrywają Novak Djokovic i Cameron Norrie oraz Holger Rune i Alexei Popyrin

11:14 Olivia Lincer awansowała do 1/8 turnieju ITF W60 w japońskim Kurume. Polka pokonała 7:5; 6:0 reprezentantkę gospodarzy – Ai Yamaguchi.

07:42 Wieczorne poniedziałkowe gry zostały przełożone na wtorek z powodu opadów deszczu, dlatego m.in. Iga Świątek nie mogła wczoraj rozegrać swojego meczu z Donną Vekić. Jednak prognozy pogody nie są optymistyczne również na wtorek, co może po raz kolejny pokrzyżować plany organizatorom.