Tenis Flash: Linette przegrała z Burrage. Jutro z Brytyjką zagra Magdalena Fręch

Tenis Flash: Linette powalczy o zwycięstwo, by zmierzyć się z Fręch
Tenis Flash: Linette powalczy o zwycięstwo, by zmierzyć się z FręchAFP
Turnieje ATP i WTA nadal toczą się w zawrotnym tempie, a Flashscore śledzi dla Ciebie każdą akcję na bieżąco. W naszym codziennym Tenis Flash przedstawiamy najciekawsze wiadomości, najciekawsze filmy, reakcje i posty w mediach społecznościowych z szerokiego świata tenisa. Fakty, których nie możesz przegapić!

21:58 I jeszcze wisienka na tenisowym torcie, czyli FlashMoment czwartku. Wybraliśmy tę wymianę z meczu Daniiła Miedwiediewa z Adrianem Mannarino. Smacznego!

FlashMoment ATP czwartku

19:54 Przed czwartkowym starciem w Stuttgarcie tylko raz Richard Gasquet zdołał pokonać Stefanosa Tsitsipasa. Było to dokładnie – co do dnia – pięć lat temu, w jedynym dotąd spotkaniu obu zawodników na trawie. Teraz Gasquet powtórzył ten wyczyn, posyłając faworyta do domu w 1/8 finału w Stuttgarcie. O wygranej w pierwszym secie zdecydował zacięty tie-break, w drugim Grek błyskawicznie uciekł na 4:0 i wygrał seta 6:2. Za to w trzecim żaden z zawodników nie dał się przełamać aż do 12. gema. W nim Gasquet za piątym razem skończył piłkę meczową i awansował do ćwierćfinału. Dla Francuza dodatkową wartością jest kolejny jubileusz: to 600. wygrana w karierze!

Kluczowe momenty meczu Tsitsipas-Gasquet

19:00 Jodie Burrage uważa, że wtorkowa wygrana dobrze nastroiła ją na starcie z Magdą Linette. Brytyjka widzi pole do poprawy, a nam pozostaje liczyć, że nie kosztem Magdaleny Fręch, która czeka w ćwierćfinale.

Rozmowa pomeczowa z Jodie Burrage

18:37 Magda Linette przegrała z Jodie Burrage 5:7, 3:6. Spotkanie rozgrywano w ramach turnieju WTA 250 w Nottingham na kortach trawiastych. Tym samym to właśnie Brytyjka zagra w ćwierćfinale z Magdaleną Fręch, choć była szansa na polski pojedynek w Anglii.

17:11 Niemcy mają powody do zadowolenia w Stuttgarcie. Jan-Lennard Struff pokonał w dwóch setach wyżej notowanego Tommy’ego Paula. I choć Amerykanin żadnego seta dla siebie nie urwał, to oba rozgrywały się długo, z finałem w tie-breaku. Struff wygrał 7:6(4), 7:6(5).

Kluczowe chwile meczu Struff-Paul

16:46 Harriet Dart spisała się nadspodziewanie dobrze przeciwko Anhelinie Kalininie. Reprezentantka gospodarzy w Nottingham wygrała w dwóch setach, niesiona wsparciem trybun. Zwłaszcza w pierwszym secie Ukrainka nie miała nic do powiedzenia. W drugim na powrót okazało się za późno i Brytyjka wygrała 6:0, 7:5, awansując do ćwierćfinału. Jutro zagra w nim przeciwko rodaczce, Katie Boulter.

Harriet Dart nie kryła radości i dziękowała fanom

15:28 Taylor Fritz jest bardzo zadowolony ze swojej postawy przeciwko Karacewowi. Choć rywal był parokrotnie bliski przełamania, to po raz pierwszy od dłuższego czasu Amerykanin wytrzymał cały mecz bez straty swojego gema.

Wypowiedź pomeczowa Taylora Fritza

15:21 W Stuttgarcie bez niespodzianki, Taylor Fritz poradził sobie w meczu 1/8 finału z niżej notowanym Asłanem Karacewem. W pierwszym secie żaden z zawodników nie chciał się ugiąć i dopiero tie-break rozstrzygnął o wygranej Amerykanina. W drugim wystarczyło jedno przełamanie, by uciec i prowadzenia nie oddać. Za to Rosjaninowi oddać trzeba, że walczył o punkty i chwilami brakowało mu niewiele, by uzyskać przewagę. Uległ 6:7(4), 3:6.

Kluczowe momenty pojedynku Karacew-Fritz

15:18 Co mówił pogromca głównego faworyta w 's-Hertogenbosch? Adrian Mannarino wiedział, jakiego meczu ma się spodziewać i liczy na kolejne wygrane.

Wypowiedź Mannarino po pokonaniu Miedwiediewa

15:06 Falstart Daniiła Miedwiediewa. Trzeci zawodnik rankingu ATP (a najwyżej rozstawiony podczas Libema Open) już w pierwszym meczu na nawierzchni trawiastej przegrał z Adrianem Mannarino. W pierwszej partii wygrał 6:4, ale później uległ Francuzowi w tym samym stosunku po dwóch przełamaniach. W trzecim secie wygrał tylko dwa gemy i zakończył udział w holenderskim turnieju na 1/8 finału (6:4, 4:6, 2:6).

15:00 Organizatorzy turnieju WTA 250 w Warszawie potwierdzili udział Igi Świątek. Liderka światowego rankingu zagra w stolicy Polski w dniach 24-30 lipca, po zakończeniu Wimbledonu.

14:20 Szymon Walków gorszy od Karola Drzewieckiego w ćwierćfinale challengera w Bratysławie. Drzewiecki w parze z Petrem Nouzą bez problemu awansowali do półfinału kosztem pary Walków/Manafow, wygrywając 6:4, 6:2 w 63 minuty.

Karol Drzewiecki czeka teraz na przeciwników w meczu półfinałowym
Karol Drzewiecki czeka teraz na przeciwników w meczu półfinałowymProfimedia

10:32 Dobra informacja dla wszystkich zawodniczek i zawodników, którzy planują wystartować w Wimbledonie. Organizatorzy poinformowali, że pula nagród w kobiecym i męskim turnieju wyniesie rekordowe 44,7 mln funtów. Wzrost nagród względem ubiegłorocznej edycji dotyczy zarówno zawodników, którzy awansują do finału, jak i tych, którzy odpadną już w pierwszej rundzie.

08:35 Rozstawiona z trzecim numerem w turnieju w Nottingham Magda Linette zmierzy się dzisiaj z dużo niżej notowaną Jodie Burrage w meczu drugiej rundy turnieju WTA 250. Stawką będzie awans do ćwierćfinału, w którym czeka już... Magdalena Fręch. Być może będziemy mieć więc polskie starcie i gwarancję jednej z Polek w półfinale turnieju. Start meczu zaplanowano na 15:30, ale może się on opóźnić.