Tenis Flash: Dimitrov i Rublow drugą parą półfinałową turnieju ATP 1000 w Szanghaju

Grigor Dimitrov awansował do półfinału w Szanghaju
Grigor Dimitrov awansował do półfinału w SzanghajuAFP
Turnieje ATP i WTA nadal toczą się w zawrotnym tempie, a Flashscore śledzi dla Ciebie każdą akcję na bieżąco. W naszym codziennym Tenis Flashu przedstawiamy najciekawsze wiadomości, najciekawsze filmy, reakcje i posty w mediach społecznościowych z szerokiego świata tenisa. Fakty, których nie możesz przegapić.

23:43 Na dobre zwieńczenie dnia smakołyk z rozgrywek ATP. Dziś wybraliśmy tę wymianę z meczu Humbert-Rublow.

FlashMoment ATP

23:19 Fani argentyńskiego tenisa mieli powody do radości w piątkowy wieczór. Najwyżej rozstawiony podczas challengera w Buenos Aires Federico Coria (83. ATP) przez ponad trzy godziny walczył z Janem Choinskim (127. ATP) o półfinał. Faworyt wyszedł zwycięsko, z wynikiem 5:7, 7:6(3), 6:3.

21:48 Właśnie ze wspomnianego pojedynku pochodzi nas piątkowy FlashMoment WTA, konkretnie z tie-breaka pierwszego seta. Warto to zobaczyć!

FlashMoment WTA na piątek

17:50 Katerina Siniakova (85. ATP) uzupełniła stawkę półfinalistek turnieju w Hongkongu. Czeszka przez większość pierwszego seta była w tyle, ale w tie-breaku okazała się zdecydowanie lepsza i wygrała 7-1. W drugim okazała się lepsza 6:4 od Anastazji Pawluczenkowej (61. WTA).

Pary półfinałowe w Hongkongu:

Leylah Fernandez – Anna Blinkowa (5)

Martina Trevisan (6) – Katerina Siniakova.

15:51 Łesia Curenko (43. WTA) po przegranym pierwszym secie nie była w stanie kontynuować walki z Barborą Krejcikovą (18. WTA). Po kreczu Ukrainki Czeszka awansowała do półfinału turnieju w Zhengzhou, w którym jej rywalką będzie Daria Kasatkina.

15:42 Andriej Rublow (7. ATP) nie zostawił złudzeń Ugo Humbertowi (34. ATP) w drugim półfinale turnieju ATP w Szanghaju. Francuz co prawda lubi walkę z faworytami i zbiera wygrane w takich pojedynkach, ale nie tym razem. Rublow przełamywał go pięciokrotnie, na co rówieśnik odpowiedział tylko jednym gemem zdobytym przy serwisie faworyta. Po wygranej 6:3, 6:2 Rublow pozostaje bez straconego seta w Szanghaju. Okazję na zmianę tej statystyki otrzyma w sobotnim półfinale Grigor Dimitrov, pogromca Carlosa Alcaraza.

Skrót meczu Humbert-Rublow

15:15 Katarzyna Piter awansowała do półfinału turnieju deblowego w Hongkongu. W parze z Lidziją Morazawą pokonały w piątek Mirrę Andriejewą i Peyton Stearns. Udało się osiągnąć cel w dwóch setach - 7:5, 7:6(6) - choć Piter i Morazawa potrzebowały wyjątkowo dobrej serii pod koniec tie-breaka, broniąc łącznie cztery piłki setowe. Jutro zagrają w półfinale przeciwko parze Tang/Tsao.

14:15 Leylah Fernandez (60. WTA) awansowała do półfinału turnieju Hongkongu. Kanadyjka ograła 7:6(2); 6:2 Lindę Fruhvirtovą (88. WTA). Jej rywalką w walce o finał będzie Anna Blinkowa.

13:50 Iga Świątek (2. WTA) rzadko zabiera głos w sprawach politycznych, ale czy faktycznie zabrała w politycznej? Raczej obywatelskiej. Najlepsza polska tenisistka zachęca wszystkich do pójścia na niedzielne wybory.

13:16 Yue Yuan (128. WTA) z kolejnym świetnym występem w Seulu. Chinka pokonała 7:5; 7:6(7) Marie Bouzkovą (29. WTA) i awansowała do półfinału. W pierwszym secie wykorzystała dopiero dziewiątą piłkę setową, a w drugiej wyrobiła się przed trzecim setem przy stanie 5-6 w tie-breaku i wygrała 9-7. Spotkanie trwało 2 godziny i 45 minut. Jej rywalką w walce o finał będzie Emina Bektas.

12:52 Jasmine Paolini (31. WTA) wywalczyła przepustkę do półfinału turnieju w Zhengzhou. Włoszka wygrała 6:0; 7:5 z Laurą Siegemund (113. WTA). Paolini w drugim secie prowadziła 4:1, ale Niemka jeszcze nie dała za wygraną i doprowadziła do remisu 5:5. Laura przy stanie 5:6 obroniła cztery piłki meczowe, ale przy piątej była już bez szans.

Wypowiedź pomeczowa Jasmine Paolini

Paolini to druga zawodniczka, która awansowała do 1/2 tego turnieju. Bez gry udział w tej fazie zapewniła sobie Daria Kasatkina (12. WTA), ponieważ Ons Jabeur oddała mecz walkowerem z powodu kontuzji kolana.

12:48 Grigor Dimitrov (19. ATP) kontynuuje swój świetny występ w Szanghaju i awansował do półfinału tej imprezy. Bułgar okazał się lepszy 7:6(2); 6:4 niż Nicolas Jarry (22. ATP). Jego rywalem w walce o finał będzie zwycięzca starcia Ugo Hubert – Andriej Rublow.

Skrót meczu Dimitrov-Jarry w Szanghaju

11:48 Jessica Pegula (4. WTA) odwróciła losy meczu z Claire Liu (98. WTA) i awansowała do półfinału turnieju w Seulu. Amerykanka wygrała ze swoją rodaczką 4:6; 6:3; 6:0. Natomiast w Hongkongu Martina Trevisan (42. WTA) dość łatwo poradziła sobie z Elise Mertens (41. WTA). Włoszka wygrała 6:4; 6:3, co dało jej przepustkę do 1/2 turnieju

11:23 Anna Blinkowa (37. WTA) pokonała 7:6(3); 6:3 Sarę Sorribes Tormo (57. ATP) i awansowała do półfinału turnieju w Hongkongu. Hiszpanka w pierwszym secie prowadziła już 4:1, ale nie zdołała utrzymać przewagi.

09:16 Będzie kolejny udany turniej deblowy Piotra Matuszewskiego? Po dwóch finałach we wrześniu, tym razem Polak z innym partnerem – Matthew Christopherem Romiosem – melduje się w półfinale turnieju w Shenzhen. W dwóch setach gładko rozprawili się z Markosem Kalovelonisem i Colinem Sinclairem 6:2, 6:1. Oba sety trwały równo po 25 minut.

09:05 Emina Bektas (116. WTA) awansowała do półfinału w Seulu. Amerykanka wygrała 4:6; 6:3; 6:2 z Kimberly Birrell (102. WTA).

06:42 Grigor Dimitrov (19. ATP) i Nicolas Jarry (22. ATP) powalczą o półfinału turnieju w Szanghaju. Faworytem wydaje się Bułgar, który we wcześniejszej rundzie pokonał Carlosa Alcaraza. Walkę o najlepszą czwórkę turnieju stoczą też dziś Ugo Humbert i Andriej Rublow