Elise Mertens rywalką Igi Świątek w drugiej rundzie turnieju w Stuttgarcie

Elise Mertens rywalką Igi Świątek w drugiej rundzie turnieju w StuttgarciePAP
Elise Mertens pokonała Niemkę Tatjanę Marię 6:1, 4:6, 6:0 w pierwszej rundzie turnieju WTA 500 na kortach ziemnych w Stuttgarcie. Belgijka w czwartek zmierzy się z liderką światowego rankingu - Igą Świątek, która walczy o trzeci z rzędu triumf w Porsche Tennis Grand Prix.

W pierwszym secie Mertens trzykrotnie przełamała rywalkę, wygrywając 6:1. W drugiej partii Belgijka popełniła wiele błędów. Maria natomiast skutecznie serwowała i wygrała 6:4. Jednak w trzecim secie Mertens nie oddała przeciwniczce nawet jednego gema. Mecz trwał godzinę i 45 minut.

Halowy turniej w Stuttgarcie od 2022 roku jest zdominowany przez Świątek, która w finale tej imprezy dwukrotnie pokonała Białorusinkę Arynę Sabalenkę. Polka w tym sezonie również uznawana jest za faworytkę. W pierwszej rundzie miała wolny los.