Iga Świątek po kilkunastu minutach gry awansowała do finału w Stuttgarcie

Iga Świątek ponownie zagra o tytuł w Stuttgarcie
Iga Świątek ponownie zagra o tytuł w Stuttgarcie AFP
Iga Świątek spędziła tylko kilkanaście minut na korcie podczas półfinału turnieju WTA 500 w Stuttgarcie. Ons Jabeur poddała mecz przy stanie 0:3 w pierwszym secie z powodu kontuzji. Polka o tytuł zagra z Aryną Sabalenką.

Iga Świątek po raz drugi z rzędu awansowała do finału turnieju WTA w Stuttgarcie i ponownie o tytuł zagra z Aryną Sabalenką. Rok temu Polka wygrała 6:2; 6:2 i zdobyła trofeum. Dla Białorusinki będzie to trzeci finał z rzędu w Niemczech. Dwa lata temu przegrała z Ashleigh Barty.

Liderka rankingu WTA nie przemęczyła się podczas meczu półfinałowego, ponieważ mecz trwał zaledwie 17 minut. Ons Jabeur próbowała walczyć, ale przegrała dziś z kontuzją w lewej nodze.

Iga Świątek po raz drugi w tym sezonie zagra w finale turnieju WTA. Polka zdobyła już tytuł w Dosze, a przegrała mecz o trofeum w Dubaju z Barborą Krejcikovą.

Finałowe starcie Świątek z Sabalenką zostanie rozegrane w niedzielę o godzinie 13. Będzie to pierwszy pojedynek najlepszych tenisistek świata w tym roku.