Tenis Flash: Iga Świątek zagra w półfinale, Djokovic przegrał w Banja Luce

Tenis Flash: Iga Świątek zagra o półfinał, Elena Rybakina poddała mecz
Tenis Flash: Iga Świątek zagra o półfinał, Elena Rybakina poddała meczAFP
Turnieje ATP i WTA nadal toczą się w zawrotnym tempie, a Flashscore śledzi dla Ciebie każdą akcję na bieżąco. W naszym codziennym Tenis Flash przedstawiamy najciekawsze wiadomości, najciekawsze filmy, reakcje i posty w mediach społecznościowych z szerokiego świata tenisa. Fakty, których nie możesz przegapić!

21:39 Iga Świątek (21) nie miała łatwego zadania w meczu z Karoliną Pliskovą (31), ale pomimo przegrania pierwszego seta 6-4, była w stanie przejąć kontrolę i wygrać dwa kolejne 6-1, 6-2

Iga Świątek - wywiad po meczu z Pliskovą

20:53 Dan Evans (32) zakończył grę w Barcelonie zwycięstwem nad Francisco Cerundolo (24). Brytyjczyk przegrał pierwszego seta 6-2, ale nie dał się zaskoczyć i wygrał dwa kolejne 7-5, 6-3.

20:43 W Banja Luce Miomir Kecmanovic (23) pokonał Jiri Leheckę (21) 7-5, 6-0. W oczekiwaniu na ostatnie dwa wyniki prezentujemy dzisiejszy ATP Flashmoment dnia.

Flashmoment dnia

19:02 Botic Van De Zandschlup zagra w półfinale turnieju w Monachium. Holender pokonał 7:6(5); 6:3 Marcosa Girona. Turniejowy numer "2" o finał zagra z innym Amerykaninem – Taylorem Fritzem.

18:56 Anastazja Potapowa odwróciła losy meczu z Caroline Garcią i wygrała 4:6; 6:3; 6:3. Rosjanka awansowała do półfinału turnieju w Stuttgarcie. Jej rywalką w walce o finał będzie Aryna Sabalenka.

18:53 Taylor Fritz pewnie w dwóch setach pokonał Dominica Thiema, który już dziś wcześniej grał przerwany mecz 1/8. Amerykanin awansował do półfinału w Monachium po zwycięstwie 6:3; 6:4.

18:46 Ogromna sensacja w Banja Luce! Novak Djokovic odpadł w ćwierćfinale z Dusanem Lajoviciem. Lider rankingu ATP przegrał ze swoim rodakiem 4:6; 6:7(6). Nole prowadził w tie-breaku drugiego seta już 6:3, ale nie wykorzystał żadnej z trzech piłek setowych i przegrał 6:8.

Zagrania z meczu Djokovic – Lajovic

18:38 Carlos Alcaraz po trudnym boju awansował do półfinału w Barcelonie. Jego przeciwnikiem był Alejandro Davidovich Fokina. Wicelider rankingu ATP wygrał 7:6(5); 6:4.

Skrót meczu Alcaraz – Davidovich Fokina
Pomeczowa wypowiedź Alcaraza

16:50 Holger Rune pokonał Cristiana Garina 6:2; 6:4 i wywalczył awans do półfinału w Monachium. Jego rywalem w walce o finał będzie Christopher O’Connell. Więcej o tym meczu tutaj

16:00 Andriej Rublow zagra w półfinale turnieju ATP w Banja Luce. Rosjanin pokonał Damira Dzumhura 7:5; 6:3. Jego rywalem w walce o finał będzie Alex Molcan.

15:12 Dominic Thiem awansował do ćwierćfinału turnieju ATP w Monachium. Austriak wygrał 5:7; 6:4; 6:4. Mecz rozpoczął się w czwartek, ale został przerwany i dokończony w piątek. Jego rywalem był Marc-Andrea Huesler.

14:46 Stefanos Tsitsipas szybko awansował do półfinału w Barcelonie. Grek pokonał Alexa De Minaura 6:4; 6:2. Jego rywalem w walce o finał będzie Lorenzo Musetti, który znalazł się w najlepszej czwórce po wycofaniu się z turnieju Jannika Sinnera.

Zagrania z meczu Tsitsipas – De Minaur
Pomeczowa wypowiedź Stefanosa Tsitsipasa

14:42 Kapitalne spotkanie rozegrały Aryna Sabalenka i Paula Badosa. Białorusinka przegrywała już 4:6; 2:4 (0:30), ale zdołała wrócić do meczu. Trzecia partia rozpoczęła się znakomicie dla drugiej tenisistki rankingu WTA, która prowadziła 3:0, ale Badosa zdołała wyrównać. Ostatecznie spotkanie trwało dwie i pół godziny i zakończyło się wynikiem 4:6; 6:4; 6:2. Więcej o tym meczu tutaj

Pomeczowa wypowiedź Sabalenki

13:48 Maks Kaśnikowski ekspresowo zameldował się w półfinale turnieju ITF M25 w Splicie. Polak 6:2; 6:0 pokonał swojego rywala, którym był Gergely Madarasz. Rozstawiony z numerem „2” 19-latek o finał zagra z reprezentantem gospodarzy – Duje Ajdukoviciem.

13:42 Alex Molcan pierwszym tenisistą, który zameldował się w półfinale turnieju ATP w Banja Luce. Słowak pokonał Serba Laslo Djere. Mecz trwał dwie i pół godziny i zakończył się wynikiem 6:2; 4:6; 7:5. Djere prowadził w trzecim secie 5:4 i serwował, ale nie zdołał zamknąć meczu.

Skrót meczu Molcan – Djere
Pomeczowa wypowiedź Molcana

13:38 Christopher O’Connell awansował do półfinału w Monachium. Australijczyk miał sporo problemów w meczu z 208. w rankingu ATP Flavio Cobollim, ale ostatecznie wygrał 7:6(5); 4:6; 6:3 w dwie i pół godziny.

13:15 Marcel Zieliński awansował do półfinału turnieju UTF M15 w hiszpańskiej miejscowości Telde. Polak pokonał 6:4; 6:1 Martina Cuevasa, który jest bratem znanego Pablo, który wygrał w karierze sześć tytułów rangi ATP.

12:58 Maks Kaśnikowski awansował do ćwierćfinału turnieju ITF M25 w Splicie. 19-latek pokonał Francuza Emiliena Voisina 7:6(1); 6:4.  Jego rywalem w walce o półfinał będzie Węgier – Gergely Madarasz.

12:55 Martyna Kubka przegrała z Lindą Klimovicovą w ćwierćfinale turnieju ITF W25 w Szarm el-Szejk. Polka dzielnie walczyła, ale mecz zakończył się wynikiem 4:6; 6:3; 6:7(7).

12:00 Jannik Sinner wycofał się z powodu kontuzji z turnieju w Barcelonie. Tym samym jego rodak Lorenzo Musetti bez gry awansował do półfinału.

07:55 W Stuttgarcie wciąż w grze są cztery najwyżej rozstawione tenisistki. Tak wygląda komplet par ćwierćfinałowych:

Paula Badosa – Aryna Sabalenka (2)

Anastazja Potapowa – Caroline Garcia (4)

Beatriz Haddad Maia – Ona Jabeur (3)

Iga Świątek (1) – Karolina Pliskova

06:55 Wczoraj dużo działo się na najważniejszych turniejach WTA i ATP. Iga Świątek wróciła do gry po ponad miesięcznej przerwie, Elena Rybakina odpadła z turnieju, ponieważ poddała mecz z Beatriz Haddad Maią. Carlos Alcaraz natomiast awansował do ćwierćfinału w Barcelonie. Sprawdź wczorajsze najważniejsze wydarzenia dnia tutaj