Tenis Flash: Iga Świątek wygrała z Zheng i awansowała do 1/4 finału w Stuttgarcie

Tenis Flash: Iga Świątek wraca dzisiaj do gry po miesięcznej przerwie
Tenis Flash: Iga Świątek wraca dzisiaj do gry po miesięcznej przerwieAFP
Turnieje ATP i WTA nadal toczą się w zawrotnym tempie, a Flashscore śledzi dla Ciebie każdą akcję na bieżąco. W naszym codziennym Tenis Flash przedstawiamy najciekawsze wiadomości, najciekawsze filmy, reakcje i posty w mediach społecznościowych z szerokiego świata tenisa. Fakty, których nie możesz przegapić!

22:30 Brazylijka Beatriz Haddad Maia nie spodziewała się tak szybkiego rozstrzygnięcia meczu z Jeleną Rybakiną. Kazaszka wycofała się po zaledwie godzinie gry z powodu kontuzji, mając na koncie zaledwie dwa wygrane gemy przy dziewięciu rywalki.

20:30 Jeden faworyt mniej: w Barcelonie z turniejem pożegnał się Casper Ruud. Trzeci tenisista światowego rankingu w dwóch setach uległ Francisco Cerundolo. Argentyńczyk zwyciężył 7:6(5), 6:3.

19:30 Co mówiła polska mistrzyni po zwycięskim powrocie do rozgrywek? Było zadowolenie i wdzięczność dla widzów, ale z umiarem.

Wypowiedź Igi Świątek po wygranej w Stuttgarcie

18:50 Iga Świątek wygrała 6:1, 6:4 z Qinwen Zheng i awansowała do 1/4 finału turnieju w Stuttgarcie. Był to powrót Polki na kort po miesięcznej przerwie i jednocześnie jej debiut w tym sezonie na nawierzchni ziemnej. W ćwierćfinale Świątek zmierzy się z Czeszką Karoliną Pliskovą.

18:25 Jak wyglądał mecz Alcaraza z Bautista-Agutem? Oto najciekawsze momenty zebrane przez Flashscore!

Skrót meczu Alcaraz-Agut

18:15 Carlos Alcaraz melduje się w ćwierćfinale w Barcelonie. Chwilami przysypiał i popełniający mało błędów Bautista-Agut miał szansę wygrać drugiego seta. Wtedy jednak Carlitos wrzucił wyższy bieg i pozbawił starszego rodaka złudzeń, wygrywając 6:3, 7:5. Więcej o pojedynku przeczytasz w jego podsumowaniu.

16:20 Po triumfie w Monte Carlo Andriej Rublow bez najmniejszego problemu odprawił Peruwwiańczyka Juana Pablo Varillasa. Rosjanin zwyciężył 6:2, 6:2 w niewiele ponad godzinę i pokazał solidną formę prrzed ćwierćfinałem turnieju w Banja Luce. W nim jego rywalem będzie kolejny nierozstawiony tenisista, za to posiadający przewagę gry u siebie. Damir Džumhur zmierzy się z Rublowem już jutro.

15:35 Fatalny "prezent" zrobił sobie na urodziny Alexander Zverev, trzeci najwyżej rozstawiony zawodnik tegorocznego turnieju w Monachium. Niemiec przegrał już w meczu otwarcia. Dokładnie tak samo było rok temu, kiedy do domu odesłał go Holger Rune, ostateczny triumfator turnieju. Tym razem katem okazał się zawodnik spoza czołówki, Christopher O'Connell. Kluczowe fragmenty tego pojedynku znajdziecie w kompilacji poniżej.

Skrót meczu O'Connell-Zverev

15:20 Po awansie do ćwierćfinału Stefanos Tsitsipas był wyraźnie zadowolony ze swojego występu. Nie odpalił może najlepszych fajerwerków, ale prezentował się bardzo solidnie, kontrolując przebieg spotkania. Co powiedział w wywiadzie pomeczowym?

Rozmowa ze Stefanosem Tsitsipasem po wygranej

15:00 Odprawiony z kwitkiem z Monte Carlo Stefanos Tsitsipas bez problemu awansował do ósemki w Barcelonie. W 1/8 finału potrzebował tylko godziny i 17 minut, by wygrać 6:3, 6:2 z Kanadyjczykiem Denisem Shapovalovem. Kluczowe elementy tego spotkania przygotowaliśmy dla Was na poniższym filmie.

Najważniejsze zagrania meczu Shapovalov-Tsitsipas

14:40 Niestety, w deblu na ćwierćfinale zatrzymała się nie tylko Alicja Rosolska. W portugalskim Oeiras Karol Drzewiecki i Szymon Walkow nie sprostali Petrosowi Tsitsipasowi z Grecji i Sanderowi Arendsowi z Holandii. Po środowej wygranej 2:1 polska para nie zapisała na swoim koncie żadnego seta, przegrywając 3:6, 6:7(6)

14:35 Po dramatycznym meczu Karolina Pliskova melduje się w ostatniej ósemce turnieju WTA w Stuttgarcie. Donna Vekić nie złapała kontaktu w pierwszym secie, ale w drugim - po zaciętej walce - zdołała wygrać. Pliskova obroniła trzy piłki setowe, ale czwartej już nie dała rady. Po remisie 1:1 w setach tenisistki ponownie rozstrzygały losy wygranej w tie-breaku. Tym razem to Pliskova wykorzystała dopiero czwartą piłkę meczową.

13:40 Alicja Rosolska na ćwierćfinale zakończyła udział w turnieju deblowym w Stuttgarcie. Wspólnie z Czeszką Miriam Kolodziejovą nie sprostały północnoamerykańskiej parze Melichar-Martinez/Olmos. W pierwszym secie Słowianki doszły nawet do setbola i obroniły jednego z drugiej strony, ale po prawie godzinie uległy rywalkom. W drugim Melichar-Martinez i Olmos rozstrzygnęły kwestię zwycięstwa szybciej, oddając już tylko trzy gemy.

13:25 Włoski 21-latek rozgrywa wspaniały sezon, ale nie ze wszystkiego może być zadowolony. Jak Sinner sam przyznał, w drugim secie pozwolił rywalowi na zbyt wiele i musi poprawić swoją grę w ćwierćfinale. Zapraszamy na szybką rozmowę pomeczową. Napisy w wersji polskiej dostępne w ustawieniach.

Wywiad po meczu Nishioka-Sinner

13:23 Czym zachwycił Jannik Sinner w pojedynku z Nishioką? Zobaczcie sami!

Najlepsze fragmenty meczu Nishioka-Sinner

13:20 Yoshihito Nishioka ostatnie trzy turnieje kończył na pierwszym meczu. W Barcelonie w końcu przyszło przełamanie, ale w drugim pojedynku los zesłał mu Jannika Sinnera i szczęście przestało sprzyjać Japończykowi już w 1/8 finału. Włoch bez najmniejszego problemu wygrał pierwszego seta 6:1, by w drugim – niespodziewanie – dać się przełamać aż czterokrotnie i przegrać 4:6. W trzeciej partii Włoch wysłał rywalowi jasny przekaz: "nie drażnij Jannika". Ze stanu 3:3 doszedł pewnie do 6:3 i wygrał cały mecz 2:1.

13:10 Holger Rune po porażce w finale w Monte Carlo ponownie odnosi zwycięstwo. Pokonanie notowanego o ponad 100 lokat niżej Yannicka Hanfmanna w Monachium nie przyszło mu jednak tak łatwo, jak można było się spodziewać. Młody Duńczyk do ćwierćfinału awansował po zwycięstwie 6:3, 6:4.

11:50 Fatalne wieści od Rafaela Nadala, choć mówiło się o tym od dłuższego czasu. Walka legendy z kontuzją z początku roku trwa już 14 tygodni i końca nie widać. Rafa potwierdził, że nie zagra również w Madrycie. Na Twitterze zamieścił obszerne wystąpienie, które przetłumaczyliśmy dla Was tutaj.

08:35 Liderka światowego rankingu WTA wraca dzisiaj do rywalizacji miesięcznej przerwie od gry spowodowanej kontuzją żeber. Ostatni raz Świątek była widziana na korcie 18 marca, gdy w półfinale w Indian Wells przegrała z Jeleną Rybakiną. Teraz wraca do rywalizacji i zadebiutuje w tym sezonie na korcie ziemnym. W turnieju w Stuttgarcie w 1/8 finału zmierzy się z Qinwen Zheng. Spotkanie zaplanowano na godzinę 17.