Tenis Flash: Coco Gauff została triumfatorką wielkoszlemowego US Open

Coco Gauff ze swoim pierwszym wielkoszlemowym trofeum
Coco Gauff ze swoim pierwszym wielkoszlemowym trofeumAFP
Turnieje ATP i WTA nadal toczą się w zawrotnym tempie, a Flashscore śledzi dla Ciebie każdą akcję na bieżąco. W naszym codziennym Tenis Flashu przedstawiamy najciekawsze wiadomości, najciekawsze filmy, reakcje i posty w mediach społecznościowych z szerokiego świata tenisa. Fakty, których nie możesz przegapić.

23:25 Faworyt i wkrótce numer jeden na świecie Novak Djoković wygrywa pierwszego seta 6-3 w pojedynku z Daniłem Miedwiediewem.

21:22 Debiutujące w US Open Gabriela Dabrowski i Erin Routliffe triumfują nad byłymi zwyciężczyniami Laurą Siegemund i Verą Zvonarevą 7-6 (11-9), 6-3 w turnieju deblowym. Więcej tutaj.

18:54 Paweł Ciaś (680. ATP) jako jedyny Polak przeszedł 1. rundę kwalifikacji do challengera w Szczecinie. Polak niespodziewanie pokonał 6:4; 6:2 Clementa Tabura (280. ATP). Ciaś o awans do turnieju głównego zagra z Niemcem – Rudolfem Mollekerem (232. ATP).

Jasza Szajrych (1092. ATP) przegrał natomiast 3:6; 4:6 z Henrim Squire (278. ATP).

18:30 Katarzyna Kawa i Anna Siskova wygrały turniej rangi WTA 125 w Bari. Polka i Czeszka rozbiły w trwającym niecałą godzinę finale Valentini Grammatikopoulou i Elixane Lechemię. Mecz zakończył się wynikiem 6:1; 6:2. Dla Katarzyny Kawy to drugi z rzędu triumf w turnieju deblowy. Miesiąc temu była triumfowała w Kozarkach, gdzie wywalczyła tytuł z Lechemią, którą dziś pokonała.

15:10 Kolejny Polak bardzo szybko pożegnał się z eliminacjami w Szczecinie. Adrian Andrzejczuk przegrał 1:6; 0:6 z Timo Stodderem (273. ATP) w 44 minuty.

13:30 Szymon Walków nie zdołał sprawić niespodzianki podczas kwalifikacji do turnieju w Rennes. Polak przegrał 5:7; 1:6 z Lucą Giacominim (685. ATP) i odpadł z rywalizacji. Włoch o udział w turnieju głównym zagra z Kacprem Żukiem

Kolejny Polak pożegnał się także z eliminacjami do turnieju w Szczecinie. Szymon Kielan (773. ATP) przegrał 1:6; 5:7 ze Stevenem Diezem (252. ATP).

12:00 Kacper Żuk (312. ATP) nie miał żadnych problemów w 1. rundzie kwalifikacji do turnieju rangi challenger w Rennes. Polak wygrał 6:1; 6:0 z Leonidem Sheyngezikhtem (1227. ATP).

Lekcję tenisa otrzymał natomiast inny Kacper – Królikowski. 18-letni Polak w kwalifikacjach do challengera w Szczecinie mierzył się z Carlosem Tabernerem (291. ATP), który w przeszłości plasował się na 85. miejscu w rankingu ATP. Hiszpan wygrał 6:0; 6:0 w 50 minut.

09:30 Joao Fonseca (650. ATP) wygrał wielkoszlemowy turniej US Open chłopców. Brazylijczyk pokonał w finale 4:6; 6:4; 6:3 Learnera Tiena (700. ATP). Fonseca zrewanżował się Tienowi za porażkę w finale tegorocznego juniorskiego Australian Open w turnieju deblowym.

Katherine Hui (994. WTA) zwyciężyła natomiast w turnieju dziewcząt. Amerykanka wygrała 6:4; 6:4 z Terezą Valentovą (660. WTA). Hui w drodze do finału pokonała w 3. rundzie Zuzannę Pawlikowską. Amerykanka w drodze po tytuł nie przegrała żadnego seta.

09:18 Magdalena Fręch (77. WTA) awansowała do finału kwalifikacji turnieju w San Diego. Polka pokonała 6:1; 6:3 Julię Starodubtsevą (202. WTA). Fręch o udział w turnieju głównym zmierzy się z Hailey Baptiste (171. WTA).

06:30 Coco Gauff (3. WTA) wywalczyła swój pierwszy wielkoszlemowy tytuł w karierze. Amerykanka przegrała pierwszego seta 2:6 z Aryną Sabalenką (2. WTA), ale kolejne dwa padły jej łupem i odwróciła losy meczu, wygrywając 2:6; 6:3; 6:2.

Coco Gauff od poniedziałku będzie nowym numerem "3" rankingu WTA, natomiast Sabalenka zastąpi Igę Świątek na pozycji liderki.