Tenis Flash: Gauff, Sabalenka oraz Djoković w finale US Open

Coco Gauff może wygrać pierwszy wielkoszlemowy tytuł i to przed własną publicznością AFP
Turnieje ATP i WTA nadal toczą się w zawrotnym tempie, a Flashscore śledzi dla Ciebie każdą akcję na bieżąco. W naszym codziennym Tenis Flashu przedstawiamy najciekawsze wiadomości, najciekawsze filmy, reakcje i posty w mediach społecznościowych z szerokiego świata tenisa. Fakty, których nie możesz przegapić.

23:59 Novak Djoković pokonał Bena Sheltona w trzech setach 6-3, 6-2, 7-6 i został pierwszym finalistą US Open. Serb, który jest teraz o krok od 24. tytułu wielkoszlemowego w karierze, w niedzielnym finale zmierzy się z nowym rywalem Carlosem Alcarazem lub Daniiłem Miedwiediewem.

20:19 Mamy pierwszych mistrzów Wielkiego Szlema weekendu na Flushing Meadows. Męska para deblowa Joe Salisbury i Rajeev Ram pokonała Matthew Ebdena i Rohana Bopannę w trzech setach 2-6, 6-3, 6-4.

18:50 Znamy wszystkich półfinalistów turniejów rangi challenger w Cassis, Stambule i Tulln.

Maximilian Marterer (3) – Vit Kopriva

18:11 Katarzyna Kawa i Anna Siskova awansowały do półfinału turnieju deblowego rangi WTA 125 w Bari. Polka i Czeszka pokonały 6:4; 3:6; 11-9 parę Karolina Kubanova/Alexandra Osborne.

16:23 Maja Chwalińska (389. WTA) niestety nie awansowała do półfinału turnieju ITF W25 w czeskiej miejscowości Frydek Mistek. Polka przegrała 6:2; 4:6; 0:6 z turniejową "1" Isabellą Shinikovą (270. WTA).

15:08 Katarzyna Kawa (262. WTA) zakończyła bardzo udany turniej WTA 125 w Bari. Polka była dziś gorsza od Tamary Zidansek (118. WTA), która wygrała 6:2; 6:4. Kawa może być jednak zadowolona ze swojego występu we Włoszech, bo wcześniej pokonała dwie wyżej notowane rywalki i zakończyła zmagania na ćwierćfinale.

14:47 Drugi z Polaków zameldował się w półfinale turnieju ITF M15 w Koszalinie. Marcel Zieliński (780. ATP) okazał się lepszy 6:3; 7:5 niż Patrick Zahraj (1117. ATP). Wcześniej do 1/2 turnieju awansował Paweł Ciaś.

14:43 Weronika Ewald (1076. WTA) kontynuuje dobre występy w Monastir. Polka pokonała 6:3; 6:4 Margaux Komano (1386. WTA) i awansowała do półfinału turnieju rangi ITF W15. Ewald o finał zagra z Aziz Lamis Alhussein (690. WTA). Weronika po raz pierwszy w karierze zamelduje się w TOP 1000 rankingu WTA.

11:36 Paweł Ciaś (680. ATP) awansował do półfinału turnieju rangi ITF M15 w Koszalinie. Maciej Rajski (951. ATP) poddał spotkanie przy wyniku 2:6; 0:3. Rywalem Polaka w walce o finał będzie Niemiec – Lewie Lane (906. ATP).

10:30 Duże kontrowersje wywołał protest "aktywistów klimatycznych", którzy na prawie godzinę przerwali spotkanie Gauff z Muchovą. Spotkało się to z dużą dezaprobatą pozostałych osób, które chciały dalej oglądać pierwsze półfinałowe starcie.

Jeden z uczestników protestu przykleił się do podłoża i to znaczenie utrudniło usunięcie go z obiektu.

07:22 Coco Gauff (6. WTA) bez większych problemów pokonała 6:4; 7:5 Karolinę Muchovą (10. WTA) i awansowała do finału wielkoszlemowego US Open, gdzie powalczy o swój pierwszy tytuł wielkoszlemowy.

Dużo więcej problemów miała Aryna Sabalenka (2. WTA), która rozpoczęła mecz z Madison Keys (17. WTA) od porażki 0:6 w pierwszym secie, a w drugim przegrywała już 3:5. Białorusinka ostatecznie zdołała wygrać tę partię w tie-breaku. Trzecia odsłona również stała pod dyktando Amerykanki, która prowadziła 4:2. Ostatecznie jednak przyszła nowa liderka rankingu WTA wygrała super tie-break i ostatecznie cały mecz 0:6; 7:6(1); 7:6(10-5).