Tenis Flash: Hurkacz odrobił stratę i wygrał w pięciu setach. Wygrana DjokoviciaAFP
Turnieje ATP i WTA nadal toczą się w zawrotnym tempie, a Flashscore śledzi dla Ciebie każdą akcję na bieżąco. W naszym codziennym Tenis Flashu przedstawiamy najciekawsze wiadomości, najciekawsze filmy, reakcje i posty w mediach społecznościowych z szerokiego świata tenisa. Fakty, których nie możesz przegapić!

22:55 Może i miał świetną passę na Wimbledonie, ale Chris Eubanks (27) poległ przedwcześnie na swoim domowym turnieju, po tym jak został pokonany przez Benjamina Bonziego (27) w czterech setach 7-6, 2-6, 6-2, 7-6.

22:04 Novak Djokovic (36) został zmuszony do pracy przez Bernabe Zapatę Mirallesa (26), ale drugi serbski rozstawiony przeszedł test w prostych setach, pokonując Hiszpana 6-4, 6-1, 6-1 w nieco ponad dwie godziny.

21:52 Iga Świątek (21), numer jeden na świecie, pokonała Darię Saville (29) w setach 6-3, 6-4 i awansowała do trzeciej rundy turnieju Flushing Meadows.

21:33 Ogromny szok w turnieju mężczyzn - Szwajcar Dominic Stricker (21) pokonał Stefanosa Tsitsipasa (24) w pięciu setach 7-5, 6-7, 6-7, 7-6, 6-3 po ponad czterech godzinach gry. Było to pierwsze zwycięstwo Strickera nad graczem z pierwszej dziesiątki - co za czas, aby to zrobić!

21:23 Finalistka French Open Karolina Muchova (27) z łatwością poradziła sobie z Magdaleną Frech (25) w meczu drugiej rundy, wygrywając ich spotkanie 6-3, 6-3.

19:00 Belinda Bencic (13. WTA) bez większych problemów pokonała Yuriko Lily Miyazaki (198. WTA). Szwajcarka oba sety wygrała 6:3 i awansowała do 3. rundy US Open.

17:25 Ruszyły zmagania na US Open. Na korcie jest już m.in. Stefanos Tsitsipas.

16:45 Andy Murray wczoraj późnym wieczorem odniósł swoje 200. zwycięstwo w turnieju wielkoszlemowym. Szkot został dopiero ósmym tenisistą w historii, który osiągnął taką liczbę zwycięstw w zawodach najwyższej rangi

16:11 Niestety nie był to dzień Polek w Pradze. Martyna Kubka (506. WTA) przegrała 4:6; 2:6 z Seone Mendez (279. WTA). Natomiast Maja Chwalińska (389. WTA) uległa 3:6; 6:7(4) Camilli Rosatello (305. WTA). Obie Polki pożegnały się z turniejem rangi ITF W60 w Pradze na etapie 1/16.

14:41 Filip Peliwo (376. ATP) ze zmiennym szczęściem poradził sobie podczas challengera w Zhangjiagang. Polak wygrał w meczu singla 6:2; 3:6; 6:2 z Dominikiem Palanem (301. ATP) i awansował do 1/8. Natomiast odpadł w turnieju deblowym, gdzie jego partnerem był Arthur Weber. Dużo lepsza okazała się para Luke Saville i Li Tu, która wygrała 6:3; 6:1 w niecałą godzinę.

14:35 38-letni Stan Wawrinka, w nocy, pokonał Japończyka Yoshihito Nishiokę 7:6(5); 6:2; 6:4 w pierwszej rundzie wielkoszlemowego turnieju tenisowego US Open i został tym samym najstarszym zwycięzcą meczu singla w tej imprezie od 1992 roku

11:00 Hubert Hurkacz, który stoczył niezwykle trudny bój w pierwszej rundzie US Open, przyznał po meczu, że nie pamięta czy kiedykolwiek udało mu się odwrócić losy meczu, przegrywając 0:2 w setach. Polak na szczęście zdołał wrócić do gry i ma szansę na swój najlepszy wynik na nowojorskich kortach, ponieważ nigdy nie grał w 3. rundzie US Open.

07:14 Zdecydowanie nie brakowało emocji w nocy z wtorku na środę w Nowym Jorku. Hubert Hurkacz przegrywał już 0:2 setach i 4:5 w trzeciej partii, ale zdołał awansować do 2. rundy. Szwajcar serwował po zwycięstwo. Szybki awans zanotował natomiast Carlos Alcaraz, który zagrał tylko 1,5 seta i wygrał 6:2; 3:2. Wtedy Dominik Koepfer poddał mecz.