Tenis Flash: Linette poznała rywalki w WTA Elite Trophy

Tenis Flash: Linette poznała rywalki w WTA Elite TrophyAFP
Turnieje ATP i WTA nadal toczą się w zawrotnym tempie, a Flashscore śledzi dla Ciebie każdą akcję na bieżąco. W naszym codziennym Tenis Flashu przedstawiamy najciekawsze wiadomości, najciekawsze filmy, reakcje i posty w mediach społecznościowych z szerokiego świata tenisa. Fakty, których nie możesz przegapić.

23:46 W jednym z najciekawszych meczów poniedziałku Andy Murray pokonał Yannicka Hanfmanna 7:5, 6:4. Weteran zachwycał publiczność nie raz, dlatego zapracował, by otrzymać poniedziałkowy FlashMoment ATP. Z uwagi na brak większych rozgrywek WTA w poniedziałek, ozdoby kobiecego tenisa nie wybieramy.

FlashMoment poniedziałku ATP

22:00 O Hamadzie Medjedoviciu (107. ATP) słyszało pewnie niewielu fanów tenisa - w Bazylei czy Antwerpii skończył na kwalifikacjach. By jego nazwisko stawało się coraz bardziej rozpoznawalne, stara się również... Novak Djoković. Wielki serbski mistrz wziął na siebie koszty treningu i obowiązki doradcy młodego Medjedovicia, nie prosząc o nic w zamian.

20:23 Sebastian Ofner (44. ATP) przegrywał już z Alexandrem Zverevem (10. ATP) na mączce i trawie, dziś dokłada do tej listy również twarde korty. Porażka boli pewnie bardziej, skoro przyszło ulec 4:6, 1:6 w rodzinnych stronach. Niemiec gra dalej w Wiedniu, Austriak żegna się po pierwszym meczu.

SKrót meczu Zverev-Ofner

18:42 Co nie udało się Żukowi, to kilka minut później osiągnął podczas tego samego turnieju Maks Kaśnikowski (310 ATP). 20-latek z Warszawy potrzebował niewiele ponad pół godziny na pierwszego seta, a cały mecz z wyżej sklasyfikowanym Belgiem Gauthierem Onclinem (216. ATP) rozstrzygnął na swoją korzyść w 68 minut. Polak wygrał 6:1, 6:4 i czeka na rywala w 1/8 finału.

18:35 Złe wieści z challengera we włoskim Ortisei. Kacper Żuk (373. ATP) nie znalazł sposobu na wyżej notowanego Estończyka Marka Lajala (219. ATP) i przegrał w dwóch setach 3:6, 4:6, żegnając się z turniejem w pierwszej rundzie.

16:45 Do tej pory pojedynki Huberta Hurkacza z Janem-Lennardem Struffem kończyły się tylko zwycięzcami Niemca, ale historia ich rywalizacja to dopiero dwa mecze. W trzecim liczymy na zmianę tendencji, oczywiście pod warunkiem pokonania Dusana Lajovicia przez Polaka we wtorkowym pojedynku 1. rundy w Bazylei.

Historia pojedynków Hurkacz-Struff
Historia pojedynków Hurkacz-StruffFlashscore

15:58 W pierwszym secie potrzebował tie-breaka, w drugim poszło już łatwiej. W Bazylei Jan-Lennard Struff (27. ATP) w dwóch setach wygrał z Chrisem Eubanksem (34. ATP) wynikiem 7:6(7), 6:4. i to on może być rywalem Huberta Hurkacza, jeśli Polak wygra swój mecz 1. rundy we wtorek.

Skrót meczu Struff-Eubanks

15:45 W Chengdu triumfował, w Pekinie doszedł do półfinału, ale w Szanghaju i Tokio kończył udział na pierwszych meczach bez wygrania choćby seta. Jak w całym sezonie, Alexander Zverev nie ma regularnej, ustabilizowanej formy, a mimo to zachował otwartą drogę do ATP Finals w Turynie. Tuż przed pierwszym pojedynkiem w Wiedniu, Niemiec zwraca uwagę na przeładowany kalendarz rozgrywek ATP.

15:39 J. J. Wolf (59. ATP) stracił podanie już w pierwszym gemie meczu i tylko na chwilę ją nadrobił. W końcówce obu setów zdecydowanie lepszy był Jiri Lehecka (31. ATP) i to właśnie Czech jako pierwszy przechodzi do 2. rundy w Wiedniu, po wygranej 6:4, 6:4.

Skrót meczu Wolf-Lehecka

11:25 Hubert Hurkacz otwiera kolejny tydzień na 11. miejscu w światowym rankingu. W czołówce nie doszło do żadnych roszad, w dalszym ciągu Novak Djoković wyprzedza Carlosa Alcaraza. Polak wciąż ma szansę wystąpić w turnieju dla najlepszych zawodników tego sezonu.

10:45 Jak co poniedziałek ukazał się aktualny ranking WTA. Iga Świątek wciąż ustępuje w nim Arynie Sabalence, lecz będzie mogła wyprzedzić ją po występie w zbliżających się WTA Finals. 23. lokatę utrzymała Magda Linette, a z 69. na 79. miejsce spadła Magdalena Fręch

09:31 Filip Peliwo (355. ATP) na pierwszej rundzie kończy udział w australijskim challengerze w Playford. W losowaniu trafił na piątego najwyżej rozstawionego rywala. 26-letni Marc Polmans (160. ATP) zawiesił poprzeczkę zbyt wysoko i od stanu 4:4 w pierwszym secie Polak nie zdołał wygrać już żadnego gema, przegrywając 4:6, 0:6.

08:57 Już jutro Magda Linette zacznie rywalizację w WTA Elite Trophy, czyli turnieju dla najlepszych zawodniczek tego sezonu, z pominięciem tych, które wezmą udział w WTA Finals. 12 zawodniczek zostało podzielonych na cztery grupy, a Polka trafiła na Barborę Krejcikovą i Darię Kasatkinę. Rywalizacja w chińskim Zhuhai potrwa od 24 do 29 października. Do półfinałów awansują tylko zwyciężczynie wszystkich grup.

06:40 Buenos dias, amIGA! Iga Świątek już w meksykańskim Cancun.