Reklama
Reklama
Reklama
Więcej
Reklama
Reklama
Reklama

Novak Djoković może opuścić Wimbledon, ale potwierdza udział w igrzyskach w Paryżu

Novak Djoković może opuścić Wimbledon, ale potwierdza udział w igrzyskach w Paryżu
Novak Djoković może opuścić Wimbledon, ale potwierdza udział w igrzyskach w ParyżuPAP
Serbski tenisista Novak Djoković, triumfator największej w historii liczby turniejów wielkoszlemowych, potwierdził udział w tegorocznych igrzyskach w Paryżu. O jego decyzji poinformował w komunikacie Serbski Komitet Olimpijski.

"Serbscy tenisiści Novak Djoković i Dusan Lajović potwierdzili udział w zbliżających się igrzyskach olimpijskich, które odbędą się w Paryżu" - napisano w komunikacie.

37-letni Djoković leczy obecnie kontuzję prawego kolana, która spowodowała, że na początku miesiąca wycofał się przed ćwierćfinałem z wielkoszlemowego French Open na kortach Rolanda Garrosa - tych samych, na których odbędzie się rywalizacja olimpijska.

Serb przeszedł operację uszkodzonej łękotki i najprawdopodobniej opuści inny turniej wielkoszlemowy - Wimbledon, zaplanowany na 1-14 lipca. Jego olimpijski występ także stał dotychczas pod znakiem zapytania.

Będą to piąte igrzyska trzeciego w światowym rankingu Djokovicia, który ma w dorobku brązowy medal z Pekinu (2008). Lajović (56. miejsce w rankingu ATP) zadebiutuje na olimpijskiej scenie.

Olimpijska rywalizacja tenisistów w Paryżu odbędzie się między 27 lipca a 4 sierpnia. W turnieju mężczyzn w singlu Polskę reprezentować będzie Hubert Hurkacz.