Tenis Flash: Alcaraz wygrał z Miedwiediewem i awansował do wielkiego finału z Djokoviciem

Alcaraz - Djoković to para finału, na którą wielu liczyło
Alcaraz - Djoković to para finału, na którą wielu liczyłoAFP
Turnieje ATP i WTA nadal toczą się w zawrotnym tempie, a Flashscore śledzi dla Ciebie każdą akcję na bieżąco. W naszym codziennym Tenis Flash przedstawiamy najciekawsze wiadomości, najciekawsze filmy, reakcje i posty w mediach społecznościowych z szerokiego świata tenisa. Fakty, których nie możesz przegapić!

19:42 Mamy już skład finału singla mężczyzn. Ostatecznie Carlos Alcaraz odniósł komfortowe zwycięstwo nad Daniiłem Miedwiediewem, wygrywając w setach 6-3, 6-3, 6-3. Teraz może przygotować starcie z Novakiem Djokoviciem, na które wielu liczyło.

Statystyki meczu Alcaraz - Miedwiediew
Statystyki meczu Alcaraz - MiedwiediewFlashscore/AFP

18:28 Porażka Aryny Sabalenki w półfinale Wimbledonu sprawiła, że Iga Świątek dalej będzie numerem "1" na świecie. Sprawdź, do kiedy ma zapewnione miejsce na czele rankingu WTA i jak wygląda sytuacja w najbliższych tygodniach.

17:28 Novak Djokovic (2. ATP) pokonał 6:3; 6:4; 7:6(4) Jannika Sinnera (8. ATP) i awansował do finału Wimbledonu. Włoch w pierwszych dwóch setach szybko tracił własne podanie, a w trzecim secie miał dwie piłki setowe przy stanie 5:4 i serwisie Serba. "Nole" powalczy o swój 8. tytuł w Londynie i 24. tytuł wielkoszlemowy w karierze.

16:34 Marcel Zieliński (809. ATP) poddał mecz w drugim secie ćwierćfinału turnieju ITF M25 w Esch-sur-Alzette. Turniejowa "1" Nikolas Sanchez Izquierdo (275. ATP) wygrał 6:1; 2:0 i zagra w meczu o finał.

13:12 Poznajcie bliżej finalistkę tegorocznego Wimbledonu. Marketa Vondrousova to bardzo barwna postać z ciekawą przeszłością. Oto pięć faktów o czeskiej tenisistce.

10:30 Elina Switolina po odpadnięciu w półfinale Wimbledonu w przesłaniu do rodaków zwróciła uwagę, żeby nie przestawali marzyć. "Wierzcie w siebie i róbcie wszystko, żeby wasze marzenia się spełniły" - podkreśliła ukraińska tenisistka.

08:50 Dziś kibiców tenisa czekają emocje związane z półfinałami w turnieju mężczyzn, które zapowiadają się niezwykle emocjonująco. Jannik Sinner liczy, że tym razem uda mu się pokonać Novaka Djokovicia. Rok temu Włoch przegrał w ćwierćfinale, mimo że prowadził 2:0 w setach. Natomiast Carlos Alcaraz marzy o tym, żeby zagrać w finale Wimbledonu i pozostać na czele rankingu ATP. Na jego drodze stanie jednak Danił Miedwiediew, który chce kontynuować londyński sen.