Tenis Flash: "Polski dzień" na Wimbledonie. Komplet naszych reprezentantów w 2. rundzie

Iga Świątek zaczyna zmagania na Wimbledonie
Iga Świątek zaczyna zmagania na Wimbledonie AFP
Turnieje ATP i WTA nadal toczą się w zawrotnym tempie, a Flashscore śledzi dla Ciebie każdą akcję na bieżąco. W naszym codziennym Tenis Flash przedstawiamy najciekawsze wiadomości, najciekawsze filmy, reakcje i posty w mediach społecznościowych z szerokiego świata tenisa. Fakty, których nie możesz przegapić!

22:16 To był ostatni akord poniedziałku podczas tegorocznego Wimbledonu. Na głównym korcie Jannik Sinner nie dał żadnych szans Juanowi Manuelowi Cerundolo. Włoch, turniejowa ósemka w Londynie, potrzebował niewiele ponad 90 minut do zwycięstwa 6:2, 6:2, 6:2. Po odprawieniu jednego Argentyńczyka przyjdzie mu zagrać z kolejnym. W drugiej rundzie czeka już Diego Schwartzmann.

21:57 Stan the man! Wawrinka nie patrzy na metrykę, wciąż potrafi powalczyć. Szwajcar w pierwszej rundzie poradził sobie z Emilem Ruusuvuorim z Finlandii (7:5, 7:5, 6:4) i czeka na rywala w drugim meczu. Dziś już go nie pozna, ponieważ ciemności nad Londynem przerwały większość wieczornych meczów, w tym fascynujący maraton Yannicka Hanfmanna z Taylorem Fritzem.

21:51 Coco Gauff poza turniejem w Londynie. W pierwszej rundzie jej pogromczynią okazała się rodaczka, Sofia Kenin. Kwalifikantka sensacyjnie odprawiła siódmą najwyżej rozstawioną zawodniczkę Wimbledonu. To pierwsza wyeliminowana zawodniczka z pierwszej dziesiątki. Kenin wygrała mecz 6:4, 4:6, 6:2.

21:42 Niespodzianka? Rebeka Masarova zatrzymała Mayar Sherif. Egipcjanka przegrała pierwszego seta i była zmuszona odrabiać straty bardzo szybko. W drugim secie się udało, a w trzecim rozstrzygał tie-break. Tego Hiszpanka przechyliła na swoją korzyść i zapewniła sobie awans do drugiej rundy kosztem faworytki. Mecz zakończony wynikiem 7:5, 3:6, 7:6(6) trwał ponad 2,5 godziny.

21:34 Miomar Kecmanović nie ma szczęścia do pojedynków z Diego Schwartzmannem. Argentyńczyk nie oddał ani seta rywalowi, a w pierwszym secie – ani gema! Wygrana 6:0, 6:3, 6:4 to jeden z najbardziej jednostronnych wyników poniedziałku. Podobny los spotkał rozstawionego z nr 24 Yoshihito Nishiokę, który w trzech setach (4:6, 3:6, 3:6) uległ Danielowi Elahiemu Galanowi.

21:26 Rozstawiona z nr 24 Qinwen Zheng pożegnała się z Wimbledonem po pierwszym meczu. Jej pogromczynią okazała się notowana niewiele niżej Katerina Siniakova z Czech, która wygrała wieczorny pojedynek 6:3, 7:5. Czeszka zmierzy się w środę z Łesią Curenko z Ukrainy.

20:47 Rozstawiony z 11. Felix Auger-Aliassime już poza turniejem ATP na Wimbledonie. Po trzech tie-breakach i ponad czterech godzinach musiał uznać wyższość notowanego o ponad 100 miejsc niżej Michaela Mmoha.

20:17 Legenda pojawiła się w Londynie i pożegnała po pierwszym meczu. Venus Williams musiała uznać wyższość Eliny Switoliny. Amerykanka zaczęła mecz nieźle, ale nie dotrzymała kroku Ukraince i uległa 4:6, 3:6. Teraz Switolina zagra z Elise Mertens, która w poniedziałkowy wieczór pokonała Viktorię Hruncakovą 7:6(2), 6:2.

20:03 Mikael Ymer od początku do końca miał przewagę w meczu ze Słowakiem Aleksem Molcanem. Wyżej notowany Szwed wygrał swój mecz 6:3, 6:3, 6:4 i pewnie awansował do drugiej rundy Wimbledonu.

19:16 Laurent Lokoli nie zamierzał tanio sprzedaż skóry i urwał seta faworyzowanemu Casperowi Ruudowi. Ostatecznie jednak Norweg odzyskał kontrolę i po niemal trzech godzinach to on wygrał (6:1, 5:7, 6:4, 6:3), by awansować do drugiej rundy Wimbledonu.

18:55 Wewnątrz francuskie starcie zakończyło się zwycięstwem młodszego. Corentin Moutet (71. ATP) pokonał w trzech setach (6:3; 7:5; 7:5) doświadczonego rodaka – Richarda Gasqueta (51.ATP).

18:52 Dalej w turnieju gra też nadzieja gospodarzy – Jodie Burrage (108. WTA), która grała w finale turnieju w Nottingham. Brytyjka pokonała 6:1; 6:3 Caty McNally (67. WTA). Równie szybko do drugiej rundy awansowała Chinka Xinyu Wang (73. WTA). Ona pokonała kwalifikantkę z Australii 6:3; 6:1 Storm Hunter (162. WTA).

18:49 Ze zmiennym szczęściem w 1. rundzie poradziły sobie Ukrainki. Łesia Curenko (60. WTA) spędziła na korcie dwie i pół godziny, ale pokonała 6:3; 3:6; 6:4 Claire Liu (93. WTA). Natomiast Kateryna Baindl (85. WTA) uległa 4:6; 6:4; 4:6 Leylah Fernandez (95. WTA).

18:46 David Goffin (123. ATP), który gra z „dziką kartą” pokonał 6:2; 5:7; 6:2; 6:0 Fabiana Marozsana, czyli „szczęśliwego przegranego” z kwalifikacji. Belg to dwukrotny ćwierćfinalista Wimbledonu (2019, 2022). Dalej gra też reprezentant gospodarzy – Liam Broady (142. ATP). Constant Lestienne (74. ATP) nie zdołał ugrać nawet seta i przegrał 1:6; 3:6; 5:7. Francuz prowadził w trzeciej partii 5:4 i serwował, ale nie zdołał zamknąć partii.  Awans wywalczył też J.J. Wolf (48. ATP). On okazał się lepszy 7:5; 6:3; 7:6(4) od Enzo Couacauda (158. ATP).

18:25 Innego rozstrzygnięcia trudno było się spodziewać. Novak Djoković nie oddał seta rywalowi. Z Pedro Cachinem rozprawił się 6:3, 6:3, 7:6(4).

18:05 Maximilian Marterer (170. ATP) po prawie trzygodzinnym boju pokonał 7:5; 6:7(8); 6:3; 6:4 Bornę Gojo (112. ATP) i awansował do 2. rundy.

17:50 Hubert Hurkacz i Magda Linette są w 2. rundzie Wimbledonu. Polak pokonał Alberta Ramosa-Vinolasa 6:1; 6:4; 6:4. Polka natomiast nie dała szans Szwajcarce Jil Teichmann, wygrywając z nią 6:3; 6:2.

17:16 Jordan Thompson (70. ATP) odwrócił losy meczu z Brandonem Nakashimą (55. ATP). Australijczyk przegrał dwa pierwsze sety 2:6; 2:6, ale następnie przejął inicjatywę i ostatecznie wygrał całe spotkanie 2:6; 2:6; 6:4; 7:6(4); 6:3.

17:12 Kolejne rozstrzygnięcia na Wimbledonie. Caroline Garcia (5. WTA) pokonała 6:4; 6:3 Katie Volynets (125. WTA), a Tomas Barrios Vera (133. ATP) ograł 7:6(7); 3:6; 6:3; 7:6(2) Sebastiana Baeza (46. ATP).

17:02 Aslan Karacjew (50. ATP) pierwszym tenisistą po przerwie, który awansował do 2. rundy. Rosjanin po wyrównanym meczu okazał się lepszy 6:7(4); 6:4; 6:2; 6:4 od Luca van Assche (75. ATP).

16:55 Powoli wracamy do gry. Hubert Hurkacz i Albert Ramos-Vinolas już są na rozgrzewce, zaraz wzmowienie meczu.

16:21 Obecnie rozgrywane jest tylko jedno spotkanie. Ma ono miejsce na korcie numer 1. Tam walczą Casper Ruud i Laurent Lokoli.

15:50 Iga Świątek dopełniła formalności i pewnie pokonała 6:1; 6:3 Lin Zhu. Polka zameldowała się w drugiej rundzie Wimbledonu i potwierdziła, że coraz lepiej czuje się na kortach trawiastych

15:43 Zamknięty został dach na korcie nr 1. Do gry wróciła Iga Świątek.

15:31 Zbliża się większa ulewa i przerwane zostały już wszystkie spotkania.

15:20 Na kilku kortach czeka nas przerwa w grze, ponieważ zaczęło delikatnie padać w Londynie.

15:03 Linda Fruhvirtova (53. WTA) poddała mecz z Petrą Martic (29. WTA) przy stanie 5:7; 7:6(5); 1:4. Młoda Czeszka spędziła na korcie dwie i pół godziny, ale zdecydowała, że nie da rady dokończyć tego starcia.

14:58 Victoria Azarenka (20. WTA) miała problemy z Chinką Yue Yuan (106. WTA), ale zdołała pokonać swoją rywalkę 6:4; 5:7; 6:4. Białorusinka to półfinalistka Wimbledonu z 2011 i 2012 roku. Załamana po swoim meczu może być natomiast Kamilla Rakhimova (72. WTA). Rosjanka prowadziła w super tie-breaku trzeciego seta 9:5 z Cristiną Bucsą (78. WTA), ale Hiszpanka obroniła cztery piłki meczowe i wygrała 6:3; 4:6; 7:6(9).

14:48 Kolejne zawodniczki zameldowały się w 2. rundzie. Nadia Podoroska (80. WTA) po bardzo wyrównanym meczu pokonała 3:6; 7:6(5); 6:4 Terezę Martincovą (115. WTA). Dalej gra też turniejowa "4". Jessica Pegula miała problemy w meczu ze swoją rodaczką Lauren Davis (46. WTA), ale wygrała 6:2; 6:7(8); 6:3.

14:38 Przykra niespodzianka dla gospodarzy w turnieju pań. Harriet Dart (135. ATP), która grała w ćwierćfinale turnieju w Nottingham i Birmingham przegrała 7:6(4); 0:6; 4:6 w pierwszej rundzie z Diane Parry (96. ATP). Niespodziewanie przegrała też Ludmiła Samsonowa (15. WTA). Rosjanka po dwóch tie-breakach przegrała z Aną Bogdan (57. WTA).

14:26 Lorenzo Musetti (16. ATP) bez większych problemów awansował do 2. rundy. Włoch po dwugodzinnym meczu pokonał 6:3; 6:1; 7:5 Juana Pablo Varillasa (63. ATP).

14:00 Za moment na rozpocznie się spotkanie Igi Świątrk z Lin Zhu. Niedługo na korcie pojawi się też Hubert Hurkacz, który czekał na zakończenie meczu Kudiermietowa – Kanepi.

13:58 Alycia Parks (51. WTA) w dwóch setach pokonała 6:4; 6:3 Annę-Lenę Friedsam (87. WTA). Dla Amerykanki to debiut w główniej drabince Wimbledonu, a co za tym idzie po raz pierwszy zagra w 2. rundzie. Dalej gra też Weronika Kudiermietowa (12. WTA). Rosjanka pokonała 7:6(4); 6:4 Kaię Kanepi (101. WTA).

13:50 Andriej Rublow (7. ATP) jako pierwszy wśród mężczyzn wywalczył awans do drugiej rundy Wimbledonu. Rosjanin wygrał 6:3; 7:5; 6:4. Max Purcell (64. ATP) prowadził w drugim secie 5:2, ale przegrał pięć gemów z rzędu i nie zdołał odwrócić losów meczu.

13:35 Barbora Strycova (623. WTA) pierwszą zawodniczką, która wywalczyła awans do 2. rundy Wimbledonu. Czeszka wygrała 6:1; 7:5 z Maryną Zanevską (88. WTA). Belgijka prowadziła w drugim secie 5:2 i miała piłkę setową przy podaniu Strycovej, ale nie wykorzystała swojej szansy.

09:03 Już dziś startuje trzeci w tym roku wielkoszlemowy turniej. Odbędzie się on na trawiastych kortach Wimbledonu. Polscy kibice będą mieli dziś sporo okazji do kibicowania, ponieważ w akcji zobaczymy Igę Świątek, Magdę Linette i Huberta Hurkacza. Niestety wszyscy nasi reprezentanci mogą grać w podobnym czasie.

Plan gier:

Iga Świątek (1) – Lin Zhu (Pierwszy mecz na korcie nr 1, początek o godzinie 14).

Magda Linette (23) – Jil Techimann (Drugi mecz na korcie nr 17. Przed nimi od 12 zagrają Ana Bogdan i Ludmiła Samsonowa).

Hubert Hurkacz (17) – Albert Ramos-Vinolas (Drugi mecz na korcie nr 18. Przed nimi od 12 zagrają Weronika Kudiermietowa z Kaią Kanepi).