Toni Kroos spokojny o nową umowę z Realem Madryt i powrót do reprezentacji Niemiec

Reklama
Reklama
Reklama
Więcej
Reklama
Reklama
Reklama

Toni Kroos spokojny o nową umowę z Realem Madryt i powrót do reprezentacji Niemiec

Kroos podczas konferencji prasowej
Kroos podczas konferencji prasowejProfimedia
Pomocnik reprezentacji Niemiec, Toni Kroos, który powrócił do drużyny narodowej po trzyletniej przerwie reprezentacyjnej, nie wykluczył możliwości pozostania w kadrze po Euro 2024, a także rozważa podpisanie nowej umowy z Realem Madryt.

Kroos, zwycięzca mistrzostw świata w 2014 roku ze 106 występami w reprezentacji, ogłosił swój powrót w zeszłym miesiącu i został włączony do składu Juliana Nagelsmanna na mecze towarzyskie z Francją 23 marca i Holandią trzy dni później, przygotowując się do turnieju na ojczystej ziemi w czerwcu.

"Tak naprawdę nie zastanawiałem się nad tym zbyt długo, ponieważ decyzja dotyczyła turnieju przed nami" -powiedział na konferencji prasowej we wtorek, zapytany o grę dla Niemiec również po turnieju.

"Muszę najpierw wyjaśnić kwestię mojego (klubowego) kontraktu. Nie mam żadnego na następny sezon".

Kroos na treningu w Niemczech
Kroos na treningu w NiemczechProfimedia

Kontrakt pomocnika z Realem wygasa wraz z końcem obecnej kampanii, ale Kroos powiedział, że przedłużył również swoją poprzednią umowę pod koniec sezonu i nie ma żadnych problemów z klubem.

"Nie ma żadnych problemów. Moje relacje z klubem są zbyt dobre, by mieć jakiekolwiek problemy. Obie strony są spokojne. Klub ma dobry sezon, ja również. Mam nadzieję, że znajdziemy satysfakcjonujące rozwiązanie" - powiedział.

Kroos jest w Realu od dekady i wśród innych trofeów zdobył cztery tytuły Ligi Mistrzów. Wygrał również Ligę Mistrzów z Bayernem Monachium w 2013 roku.

Jego powrót do reprezentacji narodowej następuje w trudnym momencie dla Niemiec, które od września grają pod wodzą Nagelsmanna.

Kroos powiedział, że jego doświadczenie może być dobre dla drużyny.

"Ostatecznie, kiedy gracze wracają i mają na koncie 100 występów w reprezentacji, może być nieco inaczej, ale nie jest to coś złego" - powiedział Kroos.

"Mamy wielu graczy z zaledwie kilkoma meczami i nie sądzę, że to źle, gdy są tam ludzie z większą liczbą występów".

"To pomaga drużynie, gdy są w niej trzy lub cztery osoby, które grały w turniejach, ale nadal muszą być w dobrej dyspozycji".