Trubin bohaterem w rzutach karnych. Szachtar wyeliminował Rennes w 1/16 Ligi Europy

Interwencja Trubina podczas pierwszego meczu 1/16 przeciwko Rennes w Warszawie
Interwencja Trubina podczas pierwszego meczu 1/16 przeciwko Rennes w WarszawieAFP
Bramkarz Szachtara Donieck Anatolii Trubin obronił trzy rzuty karne i wielkim stylu wprowadził ukraińską drużynę do 1/8 Ligi Europy. Rennes wypuściło z rąk awans w ostatnich minutach dogrywki.

Anatolii Trubin w serii jedenastek obronił rzuty karne Jeremy'ego Doku, Birgera Melinga i Chimuanya Ugochukwu. Tym samym przypieczętował zwycięstwo Szachtara i zapewnił mu udział w piątkowym losowaniu 1/8 Ligi Europy. Pierwszy mecz na neutralnym terenie w Warszawie, gdzie swoje „domowe” mecze rozgrywa Szachtar, zakończył się zwycięstwem Ukraińców 2:1.

Bramka Karla Toko Ekambiego w 52. minucie pozwoliła francuskiej drużynie na odrobienie strat z zeszłego tygodnia. Wystarczyło to, żeby doprowadzić do dogrywki. Tam w 106. minucie pierwszego gola w barwach Rennes strzelił rezerwowy Ibrahima Salah i Francuzi byli krok od awansu.

Na dwie minuty przed końcem dogrywki piłkę do własnej bramki wbił 18-letni środkowy obrońca Jeanuel Belocian i Szachtar ponownie wyrównał stan dwumeczu.

Podczas serii jedenastek Anatolii Trubin okazał się bohaterem swojej drużyny z trzema doskonałymi interwencjami. Szachtar prowadził już w rzutach karnych 3:1, ale wtedy Valeriy Bondar posłał piłkę obok bramki, a Danylo Sikan trafił w poprzeczkę. Rennes doprowadziło do wyrównania, ale ostatecznie 5:4 wygrała ukraińska drużyna.

Decydujące trafienie zaliczył 18-letni Kevin Kelsy. Wenezuelczyk trafił do mistrza Ukrainy w zimowym oknie transferowym.