United Cup. Świetna Linette doprowadza do remisu. O awansie do finału zdecyduje mikst

Magda Linette wygrała wszystkie trzy mecze indywidualne podczas United Cup
Magda Linette wygrała wszystkie trzy mecze indywidualne podczas United CupAFP
Magda Linette zagrała świetne spotkanie i wygrała z Lucią Bronzetti 6:1, 6:2. Dzięki temu zwycięstwu Polska wyrównała stan meczu i o awansie do Final Four zdecyduje pojedynek mikstów.

Magda Linette dobrze weszła w spotkanie. Łatwo wygrała gema otwarcia, a przy serwisie Bronzetti doprowadziła do równowagi. Kolejnego gema ponownie wygrała 15, a podczas niego udanie zakończyła bardzo długą wymianę.

Linette poszła za ciosem i grała bardzo dobrze przy serwisie rywali. Prowadziła 40:15 i miała dwie szanse na przełamanie. Bronzetti obroniła dwa break pointy i doprowadziła do równowagi. Magda jednak nie złożyła broni i po dobrej akcji dostała trzecią okazję na przełamanie. Włoszka podczas wymiany uderzyła w siatę i Linette wyszła na prowadzenie 3:1.

Przełamanie zbudowało Linette jeszcze bardziej. Polka wygrała swój gem serwisowy do 0, kończąc go asem serwisowym. Magda grała kapitalnie i chwilę później miała trzy break pointy. Wtedy jednak świetnie zaczęła serwować Bronzetti i doprowadziła do równowagi.

Linette otrzymała jeszcze jedną szansę po podwójnym błędzie serwisowym i wykorzystała ją, wygrywając długą wymianę. Ostatecznie wygrała pierwszego seta 6:1

Drugi set zaczął się idealnie dla Linette. Polka przełamała do 0 swoją rywalkę w pierwszym gemie, a następnie wygrała swoje podanie i prowadziła już 2:0.

Kolejne szanse pojawiły się w piątym gemie. Linette ponownie przełamała swoją rywalkę i na tablicy widniał wynik 4:1.

Do końca meczu obie tenisistki wygrywały swoje podania. Magda Linette wygrała seta 6:2 i całe spotkanie 2:0

O awansie do Final Four zdecyduje mikst, w którym wystąpi Iga Świątek i Hubert Hurkacz