Linette lepsza od Kułambajewej. Polska przypieczętowała zwycięstwo z KazachstanemProfimedia
Trwa tenisowy turniej United Cup. Na australijskich kortach świetnie czują się dzisiaj reprezentanci Polski. Najpierw swoje spotkanie wygrał Hubert Hurkacz, a teraz punkty Polsce zapewniła Magda Linette. Poznanianka wygrała z Żybek Kułanbajewą 6:2, 6:1, a biało-czerwoni wyszli na prowadzenie z Kazachstanem 3:1.

Linette była zdecydowaną faworytką meczu z Kułanbajewą. Polka zajmuje 48. miejsce w rankingu WTA, z kolei zawodniczka z Kazachstanu plasuje się dopiero na 441. lokacie. Różnicę poziomów było widać na korcie. Spotkanie trwało bowiem zaledwie 67 minut.

W pierwszej odsłonie Linette trzykrotnie przełamała rywalkę, jednak nie uniknęła małych problemów, gdy sama przegrała swój serwis. Mimo wszystko to ona dyktowała warunki na korcie i pewnie udowadniała swoją wyższość.

Drugi set był jeszcze krótszy, bo rozegranych w nim zostało zaledwie siedem gemów. Spotkanie mogło się jednak skończyć jeszcze szybciej, bo Linette męczyła się w ostatnim gemie spotkania, gdy potrzebowała aż pięć piłek meczowych, by zakończyć rywalizację. Jak wskazuje wynik - Polka zdominowała mecz pod każdym względem tenisowego rzemiosła.

Tym samym Polska wygrała już starcie z Kazachstanem, a niewiadomą pozostaje jedynie rozmiar zwycięstwa. Obie reprezentacje zagrają bowiem jeszcze mecz mikstów. Polskę reprezentować będą Iga Świątek i Hubert Hurkacz. Jutro biało-czerwoni zaczną rywalizację z drugim grupowym rywalem - Szwajcarią.