Wawrinka ogłasza pożegnalny turniej pokazowy. Wystąpi w nim m.in. Federer i Murray

Wawrinka (L) i Federer (P)
Wawrinka (L) i Federer (P)AA/ABACA / Abaca Press / Profimedia

Szwajcarski tenisista Stan Wawrinka, który w wieku 41 lat rozgrywa swój ostatni sezon przed zakończeniem kariery, ogłosił w piątek, że 19 grudnia w Genewie zorganizuje pożegnalny turniej razem ze Szwajcarem Rogerem Federerem, Brytyjczykiem Andym Murrayem i Francuzem Gaëlem Monfilsem.

"Po ponad dwudziestu latach na tourze nadszedł czas, by zamknąć ten rozdział" – potwierdził trzykrotny triumfator turniejów wielkoszlemowych w nagraniu opublikowanym na swoim Instagramie.

"Zanim odejdę, chciałem zorganizować ostatnie popołudnie, by wam podziękować i żebyście mogli się ze mną pożegnać" – dodał były numer trzy na świecie.

"Podczas tego pożegnania", zatytułowanego 'One Last Backhand' (Ostatni bekhend) na cześć eleganckiego jednoręcznego bekhendu Wawrinki, "mam szczęście, że mogę liczyć na moich przyjaciół, z którymi przeżyłem tyle pięknych chwil przez te lata".

"Będą Andy Murray, Gael Monfils i Roger Federer", zapowiedział Szwajcar, obecnie zajmujący 110. miejsce w rankingu.

W erze zdominowanej przez Federera, Rafaela Nadala i Novaka Djokovicia, Wawrinka był jednym z nielicznych tenisistów (obok Murraya), którzy zdobyli kilka tytułów wielkoszlemowych: Australian Open w 2014 roku, Roland Garros w 2015 i US Open w 2016.

Wil jij jouw toestemming voor het tonen van reclames voor weddenschappen intrekken?
Ja, verander instellingen