Weronika Kudiermietowa rywalką Igi Świątek w półfinale turnieju WTA 500 w Doha

Weronika Kudiermietowa pewnie pokonała Coco Gauff i o finał zagra z Igą Świątek
Weronika Kudiermietowa pewnie pokonała Coco Gauff i o finał zagra z Igą ŚwiątekAFP
Weronika Kudiermietowa pokonała w trzech setach Coco Gauff i awansowała do półfinału turnieju WTA w Doha. Rozstawiona z numerem "8" Rosjanka o finał zagra z Igą Świątek.

Weronika Kudiermietowa bardzo dobrze weszła w spotkanie i było widać, że jest zmotywowana. Już w pierwszym gemie serwisowym Gauff miała break pointy, a w kolejnym przełamała Amerykankę. Przy swoim serwisie Kudiermietowa wyglądała bardzo pewnie, wygrała jeszcze jednego gema przy podaniu Coco i wygrała pierwszą partię 6:2.

Drugi set zaczął się znakomicie dla Rosjanki, bo od razu przełamała Gauff, ale później było tylko gorzej. Kudiermietowa przegrała wszystkie gemy serwisowe. Coco też miała problem z utrzymaniem podania, ale ostatecznie wygrała 6:3.

Trzecia odsłona to ponowna dominacja Rosjanki. Trzymała swój serwis i wygrała dwa gemy przy podaniu Gauff, co skutkowało prowadzeniem 4:0. Amerykanka była w stanie ugrać tylko jednego gema i przegrała 1:6.

Weronika Kudiermietowa o finał zmierzy się z liderką światowego rankingu Igą Świątek. Rosjanka nie ma dobrych wspomnień z pojedynków z Polką, ponieważ przegrała dwa spotkania, nie wygrywając nawet seta.