Wielki sukces Polki! Srebrny medal Lewińskiej na ME w gimnastyce artystycznej

PAP
Liliana Lewińska zdobyła srebrny medal na ME w gimnastyce artystycznej
Liliana Lewińska zdobyła srebrny medal na ME w gimnastyce artystycznejPAP
Liliana Lewińska (UKS Kopernik Wroclaw) zdobyła w Budapeszcie srebrny medal mistrzostw Europy w gimnastyce artystycznej w ćwiczeniu z maczugami. Pierwsza była Izraelka Daniela Munits, a trzecia Bułgarka Borjana Kalejn.

15-letnia Lewińska była pierwszą rezerwową finału ćwiczenia ze wstążką z udziałem ośmiu najlepszych zawodniczek z eliminacji. Na 35. pozycji sklasyfikowana została Emilia Heichel (SGA Kraków).

W ćwiczeniu z piłką wrocławianka była trzynasta, natomiast Heichel dwudziesta piąta. Eliminacje ćwiczenia z obręczą Lewińska ukończyła na 14. pozycji, natomiast Heichel na 16. Ta ostatnia w eliminacjach ćwiczenia z maczugami zajęła 35. miejsce. Wystartowały 78 gimnastyczki.