Wiewióry wciąż niepokonane, gładka wygrana z Radomianką

Wiewióry wciąż niepokonane, gładka wygrana z RadomiankąŁKS Commercecon Łódź
18 meczów i wciąż żadnej porażki – ŁKS Commercecon w niedzielę wyśrubował wynik, który utrzymuje zespół na mistrzowskim kursie. Tym razem ofiarami padły siatkarki Radomki Radom.

Niedzielny mecz 20. kolejki Tauron Ligi otworzyły dwie skuteczne akcje w wykonaniu Lany Scuki. Rywalki szybko wyrównały na 5:5, a łodzianki odskoczyły na cztery punkty (11:7), gdy dłuższą wymianę skończyła Valentina Diouf. Gospodynie utrzymywały bezpieczną przewagę. W końcówce świetnie zagrały blokiem i w efekcie wygrały 25:19.

Chociaż początek drugiej partii był wyrównany, to po ataku Scuki Ełkaesianki wyszły na prowadzenie 8:6. Atak Diouf powiększył przewagę gospodyń do stanu 14:8. Gdy piłkę skończyła Scuka, Łódzkie Wiewióry prowadziły już 18:8. W końcówce wprawdzie łodziankom uciekło kilka punków, ale bez problemu wygrały do 17.

Podrażnione radomianki rozpoczęły trzeciego seta od prowadzenia 3:0, jednak liderki ligi szybko doprowadziły do remisu. As serwisowy Zuzanny Góreckiej dał wynik 6:6 i od tego momentu gospodynie zdobyły cztery punkty z rzędu. Błąd po stronie przyjezdnych dał Wiewiórom prowadzenie 17:11.

Zepsuta akcja w wykonaniu Margarity Stepanienko dała łodziankom piłkę setową. Dla przyjezdnych było już za późno na zryw. Mecz zakończył zepsuty serwis, a ŁKS Commercecon Łódź wygrał 25:15 trzeciego seta i cały mecz 3:0. Najlepszą zawodniczką meczu wybrano Lanę Scukę.