World Tennis Championship: Stefanos Tsitsipas pokonał Andrieja Rublowa i zgarnął tytuł

Stefanos Tsitsipas pokonał Andrieja Rublowa i zgarnął tytuł w Abu Zabi
Stefanos Tsitsipas pokonał Andrieja Rublowa i zgarnął tytuł w Abu ZabiAFP
Stefanos Tsitsipas wygrał w trzech setach z Andriejem Rublowem i wygrał towarzyski turniej World Tennis Championship w Abu Zabi.

Mecz od początku układał się po myśli Tsitsipasa. Grek dwukurotnie przełamał Rublowa i prowadził 4:0. Rosjanin miał swoją szansę na złapanie kontaktu w szóstym gemie, ale nie wykorzystał dwóch szans na przełamanie. Tsitsipas wygrał 6:2

Druga partia była bardzo wyrównana. Obaj tenisiści pewnie wygrywali swoje podania, nie było żadnych okazji na przełamanie aż do dziesiątego gema. Nic nie zapowiadało, żeby coś się zmieniło, bo Stefanos prowadził 30:15, ale wtedy punkty zdobywał już tylko Rosjanin i wrócił do meczu, wygrywając 6:4

Trzeci set miał identyczny przebieg jak pierwszy. Tsitsipas dwukrotnie przełamał Rublowa na początku i prowadził 4:0. Do końca spotkania obaj wygrywali swoje podania i Grek znowu wygrał 6:2, zgarniając tytuł.

Stefanos Tsitsipas zaliczył bardzo dobry turniej. Wcześniej jego rywalami byli Cameron NorrieCasper Ruud. Grek oczywiście wygrał te spotkania.