Wygrane Francji, Bośni i Hercegowiny oraz Bułgarii podczas ME siatkarek

Reklama
Reklama
Reklama
Więcej
Reklama
Reklama
Reklama

Wygrane Francji, Bośni i Hercegowiny oraz Bułgarii podczas ME siatkarek

Wygrane Francji, Bośni i Hercegowiny oraz Bułgarii podczas ME siatkarek
Wygrane Francji, Bośni i Hercegowiny oraz Bułgarii podczas ME siatkarekPAP
Siatkarki Francji od zwycięstwa 3:0 nad Estonią w Tallinnie rozpoczęły rywalizację w mistrzostwach Europy. We włoskiej Monzie w grupie B wygrane zanotowały reprezentacje Bośni i Hercegowiny oraz Bułgarii.

Francja, w przeciwieństwie do męskiej reprezentacji, nie należy do czołówki europejskiej, nie odniosła nigdy poważniejszych sukcesów. "Trójkolorowe" powoli jednak pną się w europejskim rankingu - niedawno awansowały do przyszłorocznej Ligi Narodów, wystąpią także w przyszłorocznych igrzyskach olimpijskich korzystając z przywileju organizatora.

Na inaugurację mistrzostw Francuzki spotkały się ze współgospodyniami turnieju Estonią i wygrały 3:0 (25:8, 25:19, 25:21). W tej grupie występują jeszcze Finlandia, Słowacja, Holandia i Hiszpania.

We "włoskiej" grupie dokończono natomiast pierwszą serię spotkań. We wtorek Italia pewnie pokonała Rumunię 3:0, z kolei debiutująca w mistrzostwach Starego Kontynentu Bośnia i Hercegowina po zaciętym widowisku wygrała ze Szwajcarią 3:2. Do wygranej siatkarki z Bałkanów poprowadziła m.in. Dajana Boskovic (18 pkt) - to była zawodniczka PTPS-u Piła, a w najbliższym sezonie zagra w Energi MKS Kalisz. Jest też siostrą utytułowanej Tijany Boskovic, która reprezentuje... Serbię.

W drugim środowym meczu grupy B Bułgaria zwyciężyła Chorwację 3:1.

Występujące w grupie A Polki w belgijskiej Gandawie rywalizację rozpoczną w piątek meczem ze Słowenią (początek, godz. 20). Kolejnymi rywalkami drużyny Stefano Lavariniego będą Węgierki, Serbki, Belgijki i Ukrainki. W czwartek w spotkaniu otwarcia belgijskiej części mistrzostw gospodynie zmierzą się z Węgrami.

W czwartek odbędzie się także pierwszy pojedynek w grupie C - Niemki w Duesseldorfie podejmować będą Grecję.

W turnieju biorą udział 24 reprezentacje, podzielone na cztery grupy. Po cztery najlepsze zespoły awansują do 1/8 finału.

Wyniki środowych meczów mistrzostw Europy:

grupa B (Monza, Włochy)

Szwajcaria – Bośnia i Hercegowina 2:3 (25:16, 15:25, 25:23, 17:25, 15:17)

Bułgaria - Chorwacja 3:1 (23:25, 25:23, 25:20, 25:18)

grupa D (Tallinn, Estonia)

Estonia – Francja 0:3 (8:25, 19:25, 21:25)