Hiszpan Maverick Vinales został triumfatorem wyścigu MotoGP o Grand Prix USA

Hiszpan Maverick Vinalesa został triumfatorem wyścigu MotoGP o Grand Prix USA
Hiszpan Maverick Vinalesa został triumfatorem wyścigu MotoGP o Grand Prix USAPAP
Hiszpan Maverick Vinales (Aprilia) wygrał niedzielny wyścig o Grand Prix USA, zaliczany do mistrzostw świata w motocyklowej klasie MotoGP. W Moto2 triumfował jego rodak Sergio Garcia (MT Helmets MSI), a w Moto3 Kolumbijczyk David Alonso (CFMOTO Aspar).

Vinales znakomicie rozegrał niedzielne zawody, bowiem mimo że zepsuł pierwsze okrążenie i plasował się po nim dopiero na 10. miejscu, zdołał odrobić stratę podczas kolejnych okrążeń i w imponującym stylu dojechać do mety jako pierwszy.

Tuż za Hiszpanem uplasował się jego rodak, debiutant Pedro Acosta (Red Bull GASGAS Tech3), na najniższym stopniu podium stanął natomiast Włoch Enea Bastianini (Ducati).

Liderem cyklu pozostaje Hiszpan Jorge Martin (Pramac Racing), który w niedzielę w Austin był czwarty. Drugi jest Bastianini, a trzeci Vinales.

W Moto2 za Garcią uplasowali się Amerykanin Joe Roberts (OnlyFans American Racing Team) oraz Hiszpan Fermin Aldeguer (SpeedUp Racing), natomiast w Moto3 za Alonso wyścig ukończyli Hiszpanie Daniel Holgado (Red Bull GASGAS Tech3) oraz Angel Piqueras (Leopard Racing).

Kolejny wyścig o Grand Prix Hiszpanii odbędzie się w dniach 26-28 kwietnia.