21. złoty medal Amerykanki Simone Biles na MŚ w gimnastyce sportowej

21. złoty medal Amerykanki Simone Biles na MŚ w gimnastyce sportowejPAP
Amerykanka Simone Biles triumfowała w wieloboju podczas mistrzostw świata w gimnastyce sportowej odbywających się w Antwerpii. To 21. złoty medal czempionatu globu w karierze tej zawodniczki.

Srebrny medal przypadł Brazylijce Rebece Andrade, a brązowy koleżance zwyciężczyni z reprezentacji USA Shilese Jones.

Polka Kaja Skalska (TS Wisla Kraków) nie zakwalifikowała się do finału z udziałem 24 zawodniczek, plasując się na 103. miejscu. Kwalifikacje ukończyło 115 gimnastyczek spośród 117, które stanęły na starcie.

Przed rokiem w Liverpoolu triumfatorką wieloboju została Andrade, wyprzedzając Jones oraz Brytyjkę Jessikę Gadirovą.

Biles w Antwerpii wygrała rywalizację w skoku, na równoważni oraz ćwiczenia wolne. W ćwiczeniach na poręczach była szósta.

W sobotę, przedostatnim dniu czempionatu, kobiety powalczą o medale w ćwiczeniach na poręczach i w skoku, natomiast mężczyźni w ćwiczeniach wolnych, na koniu z łękami oraz na kółkach.

Mistrzostwa świata w Antwerpii zakończą się 8 października.