Alicja Bartnicka i Marek Pokwap z brązowym medalem podczas mikstów w teqballu

Alicja Bartnicka i Marek Pokwap z brązowym medalem podczas Igrzysk Europejskich
Alicja Bartnicka i Marek Pokwap z brązowym medalem podczas Igrzysk EuropejskichEuropean Games 2023
Alicja Bartnicka i Marek Pokwap pokonali 12:6; 12:10 czeską parę Lukas Flaks i Gabierla Zachova w meczu o trzecie miejsce podczas Igrzysk Europejskich.

Polski duet jak burza przeszedł przez zmagania grupowe, gdzie wygrał wszystkie mecze, tracą przy tym tylko seta. Zaczęli od pojedynku z Francją. Tam Alicja bartnicka i Marek Pokwap przegrali pierwszego seta 11:12, ale w dwóch kolejnych nie dali szans rywalom (12:6; 12:9).

Dwa następne spotkania były już dużo łatwiejsze dla polskiej pary. Wygrali bowiem z Rumunią 12:6; 12:5 oraz Słowacją 12:5; 12:9.

Prawdziwy popis Alicja Bartnicka i Marek Pokwap dali w ćwierćfinale, gdzie mierzyli się z Austrią. Tam oddali przeciwnikom tylko trzy punkty, wygrywając 12:2; 12:1. Niestety w półfinale, mimo pięknej walki w drugim secie, przegrali 1:12; 11:12 z Serbią.

Mecz o trzecie miejsce zaczął się znakomicie, ponieważ wygrali 12:1 przeciwko czeskiej parze. Drugi set przyniósł więcej emocji, bo było już 10:10. Wtedy Marek Pokwap poprosił o przerwę, a po niej wykonał dwie znakomite akcje, które dały medal biało-czerwonym.

Był to drugi medal dla Polski w teqballu podczas Igrzysk Europejskich. W czwartek srebrny medal wywalczył Adrian Duszak.