Andrzej Stękała zastąpi Jakuba Wolnego podczas lotów w Vikersund

Andrzej Stękała postara się przywrócić dobrą formę na skoczni do lotów narciarskich Profimedia
Polski Związek Narciarski poinformował, że Jakub Wolny z powodu choroby został wycofany z Raw Air i nie będzie brał udziału podczas konkursów w Vikersund. Zastąpi go Andrzej Stękała, który w tym sezonie stratował w Pucharze Świata tylko na inaugurację w Wiśle.

Andrzej Stękała nie może zaliczyć tego sezonu do udanych. Polski skoczek pojawił się tylko na skoczni w Wiśle w listopadzie ubiegłego roku. Stękała nie awansował do żadnego z konkursów, kończąc swój udział na kwalifikacjach.

Stękała występował w tym sezonie głównie w zawodach Pucharu Kontynentalnego. Najlepszy wynik osiągnął w Klingenthal, gdzie zajął 9. pozycję. Łącznie zgromadził 265 punktów i zajmuje 24. pozycję w klasyfikacji generalnej.

Jakub Wolny został wycofany z turnieju Raw Air z powodu choroby. Wolny nie przebrnął kwalifikacji do drugiego konkursu w Lillehammer, zajmując 52. pozycję. Jego sezon również jest fatalny, nie zdobył on żadnego punktu do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, mimo że był zabierany na sporą liczbę konkursów.

Na loty zastąpi go wspomniany Andrzej Stękała, który w swojej najlepszej formie bardzo dobrze radził sobie na skoczniach "mamucich". 27-latek jest brązowym medalistą mistrzostw świata w lotach z 2020 roku, które odbyły się w Planicy. Jego rekord życiowy wynosi 235 metrów i został uzyskany właśnie w Vikersund siedem lat temu.