Denise Herrmann-Wick mistrzynią świata w sprincie. Hanna Oeberg i Linn Persson na podium

Denise Herrmann-Wick po raz drugi w karierze wywalczyła indywidualny złoty medal mistrzostw świataAFP
Denise Herrmann-Wick zdobyła złoty medal mistrzostw świata w biegu sprinterskim w Oberhofie. Niemka spisała się znakomicie przed własną publicznością i okazała się najlepsza. Srebro przypadło Szwedce Hannie Oeberg, która straciła do zwyciężczyni 2.2 sekundy. Trzecie miejsce zajęła Linn Persson, która przybiegła ze stratą ponad 26 sekund.

Po pierwszym strzelaniu najlepszy czas miała Ingrid Landmark Tandrevold, która wyprzedzała o 3.8 sekundy Hannę Oeberg i o prawie 7 sekund Denise Herrmann-Wick. Wszystkie te zawodniczki były bezbłędne na strzelnicy. Najlepszą z Polek była Joanna Jakieła, która zajmowała 25. miejsce, która była bezbłędna.

Wszystkie tarcze zamknęły też Natalia Sidorowicz (52. miejsce) i Anna Mąka (61. miejsce). Kamil Żuk zanotowała jedno pudło i była 63.

Drugie strzelanie nie wyszło Norweżce Tandrevold, która zanotowała aż dwa pudła i wypadła z walki o medale. Świetnie spisała się Hanna Oeberg, która była bezbłędna i miała przewagę 9.4 sekundy nad Denise Herrmann-Wick i 16.7 nad swoją rodaczką Linn Persson.

Źle spisały się reprezentantki Polski. Jakieła, Sidorowicz i Żuk zanotowały po dwa pudła i musiały na trasie walczyć o udział w biegu pościgowym. Tak samo na strzelnicy spisała się liderka Pucharu Świata Julia Simon i straciła szansę na medal. Jedną karną rundę zanotowała Anna Mąka

Znakomicie na trasie spisała się Denise Herrmann-Wick, która odrobiła stratę i na mecie uzyskała czas lepszy od Hanny Oeberg o nieco ponad dwie sekundy. Świetnie spisała się też inna Szwedka. Linn Persson walczyła, żeby uzyskać lepszy czas od Marte Olsbu Roeiseland. Ostatecznie Persson przybiegła ze stratą 26.2 sekundy do liderki i o 5 sekund wyprzedziła Norweżkę. Dla Persson to pierwszy indywidualny medal mistrzostw świata w karierze.

Bieg pościgowy pań zostanie rozegrany w niedzielę 12 lutego o godzinie 13:25. Udział w tej konkurencji wywalczyły trzy Polki. Joanna Jakieła (51. miejsce), Anna Mąka (54. miejsce), Kamila Żuk (56. miejsce). Poza "60" znalazła się Natalia Sidorowicz (74. miejsce). Polki ruszą na trasę jednak z bardzo dużą stratą do czołówki.