Dorothea Wierer najlepsza podczas sprintu w Antholz-Anterselva. Dobry wynik Kamili Żuk

Dorothea Wierer wygrała pierwszy bieg w tym sezonie i awansowała na trzecie miejsce w klasyfikacji generalnejAFP
Dorothea Wierer wygrała bieg sprinterski w Antholz-Anterselva. Włoszka była bezbłędna na strzelnicy i o niecałe trzy sekundy wyprzedziła rewelacyjną tego dnia Chloe Chevalier. Trzecie miejsce zajęła Elvira Oeberg. Bardzo dobrze spisała się Kamila Żuk, która zajęła 18. miejsce.

Bardzo dużo emocji dostarczyły biathlonistki podczas biegu sprinterskiego na 7.5 km. Ostatecznie najlepsza okazała się Dorothea Wierer. Dla utytułowanej Włoszki to dopiero pierwsze zwycięstwo w tym sezonie i odniosła je w swojej ojczyźnie.

Dwukrotna zwyciężczyni Pucharu Świata do końca drżała o zwycięstwo, ponieważ znakomicie spisywała się na trasie Chloe Chevalier. Francuza jeszcze na kilometr przed metą miała przewagę nad Wierer, ale ostatecznie do zwycięstwa zabrakło jej 2.8 sekundy. Dla młodszej z sióstr Chevalier było to pierwsze indywidualne podium w karierze. Trzecie miejsce zajęła Elvira Oeberg.

Julia Simon zanotowała dwa pudła w pozycji stojącej i zajęła 9. miejsce. Liderka Pucharu Świata straciła do Wierer 26.7 sekundy. Dopiero 13. pozycję zajęła Lisa Vittozzi i straciła trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej na rzecz swojej rodaczki, która dziś wygrała. Lisa traci do niej jeden punkt.

Najlepszą z Polek była Kamila Żuk. Polka zajęła 18. miejsce i straciła nieco ponad minutę do zwyciężczyni. Żuk była bezbłędna na strzelnicy i dopisała do swojego konta kolejne punkty Pucharu Świata. Jest to drugi najlepszy wynik Kamili w tym sezonie. Była na 15. pozycji w sprincie w Pokljuce. Kamila Żuk będzie jedyną reprezentantką Polski w biegu pościgowym.

Dużego pecha miała Joanna Jakieła. Ona wyruszyła na trasę jako pierwsza z Polek, ale upadła jeszcze przed pierwszym strzelaniem, zepsuło jej się wiązanie i straciła dużo czasu. Później zanotowała dwa pudła i zajęła 71. miejsce.

Natalia Sidorowicz i Dominika Bielecka zanotowały po jednym pudle i niestety trochę zabrakło, żeby znaleźć się w czołowej "60", która bierze udział w biegu pościgowym. Ostatecznie Natalia Sidorowicz zajęła 63. miejsce, przegrała udział w biegu pościgowym o 3 sekundy, a Dominika Bielecka była 70.

Bieg pościgowy zostanie rozegrany w sobotę.