Super Bowl 2024: Gdzie obejrzeć? Kto wystąpi? O której transmisja? Kto gwiazdą wieczoru?

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Wszystko, co musisz wiedzieć o Super Bowl halftime show. Kto wystąpi? Gdzie obejrzeć?
Wszystko, co musisz wiedzieć o Super Bowl halftime show. Kto wystąpi? Gdzie obejrzeć?
Wszystko, co musisz wiedzieć o Super Bowl halftime show. Kto wystąpi? Gdzie obejrzeć?
Reuters
Super Bowl halftime show zawsze był główną częścią corocznego wydarzenia NFL i jest najczęściej oglądanym występem muzycznym w Ameryce. Oto spojrzenie na niedzielny halftime show, podczas meczu pomiędzy Kansas City Chiefs i San Francisco 49ers w Las Vegas w stanie Nevada.

KTO WYSTĄPI PODCZAS SUPER BOWL HALFTIME SHOW 2024?

W przerwie meczu wystąpi ośmiokrotny zdobywca nagrody Grammy Usher, który wcześniej był gościem Black Eyed Peas podczas ich występu w przerwie Super Bowl 2011.

45-letni amerykański piosenkarz wydał swój debiutancki album w 1994 roku, sprzedał 80 milionów płyt na całym świecie i zdobył dziewięć singli numer jeden w Stanach Zjednoczonych.

Główny wykonawca nie potwierdził jeszcze ewentualnych gości specjalnych, którzy mieliby wystąpić u jego boku.

KTO SPONSORUJE SUPER BOWL HALFTIME SHOW?

Apple Music, usługa strumieniowego przesyłania muzyki, audio i wideo firmy Apple Inc. jest sponsorem tegorocznego występu w przerwie meczu.

Oni zaczęli sponsoring w zeszłym roku, kiedy wystąpiła Rihanna, przejmując od Pepsi, która była sponsorem od 2013 roku.

GDZIE MOGĘ OBEJRZEĆ SUPER BOWL HALFTIME SHOW?

Super Bowl rozpocznie się w nocy z niedzieli na poniedziałek chwilę po północy. 

Wydarzenie będzie transmitowane na żywo przez Polsat i Polsat Sport. Studio przed tym meczem rozpocznie się już o 23. 

HISTORIA SUPER BOWL HALFTIME SHOW

Na początku w pokazie brały udział głównie zespoły z college'ów, ale wszystko zmieniło się w 1991 roku, kiedy zespół New Kids on the Block był głównym aktorem.

Przez resztę lat dziewięćdziesiątych występowali tacy artyści jak Michael Jackson, Diana Ross, Stevie Wonder i Gloria Estefan.

Na przełomie wieków wystąpiło razem wiele różnych zespołów. W 2000 roku wystąpili Phil Collins, Christina Aguilera, Enrique Iglesias i Toni Braxton, a w kolejnym roku Aersosmith i NSYNC.

U2 zastąpiło Janet Jackson w 2002 roku, a zespół wykonał hołd dla ofiar ataków 11 września. Jackson dostała swoją szansę w 2004 roku, gdzie jej występ wywołał ogromne kontrowersje z powodu niesławnej "awarii garderoby".

Justin Timberlake dołączył do Jackson na scenie, a pod koniec piosenki "Rock Your Body" zerwał część jej topu, odsłaniając na chwilę jej piersi.

Incydent ten doprowadził do zmian na kilka następnych lat, w których występował tylko jeden artysta lub grupa, głównie artyści rockowi głównego nurtu, tacy jak Paul McCartney, Rolling Stones, Prince i Bruce Springsteen.

W 2011 roku powrócili współcześni artyści, z poprzednim formatem występu głównego i szeregu gości.

Od tego czasu Madonna, Beyonce, Bruno Mars, Katy Perry, Lady Gaga, Dr. Dre i Eminem wystąpili na koncercie, co gwarantuje im ogromną ekspozycję i znaczny wzrost sprzedaży albumów i pobrań cyfrowych.