Reklama
Reklama
Reklama
Więcej
Reklama
Reklama
Reklama

Halep podjęła decyzję o wycofaniu się z turnieju w Madrycie

Halep podjęła decyzję o wycofaniu się z turnieju w Madrycie
Halep podjęła decyzję o wycofaniu się z turnieju w MadrycieProfimedia
Simona Halep wycofała się z przyszłotygodniowego turnieju Madrid Open, aby popracować nad swoją kondycją, ponieważ Rumunka stwierdziła, że potrzebuje więcej czasu na przygotowanie fizyczne do rywalizacji na najwyższym poziomie po ponad 18 miesiącach pauzy.

W marcu Sportowy Sąd Arbitrażowy ds. Sportu skrócił czteroletni zakaz dla byłej mistrzyni Wimbledonu i French Open do dziewięciu miesięcy, dzięki czemu Halep powróciła z dziką kartą na Miami Open, gdzie przegrała w pierwszej rundzie z Paulą Badosą.

„Niestety moje ciało potrzebuje trochę więcej czasu, aby być gotowe i podjęłam trudną decyzję, aby nie grać w Madrycie” – napisała w X.

„To trudne, ponieważ chcę jak najszybciej wrócić, ale doświadczenie podpowiada mi, żebym się nie spieszyła. Dziękuję organizatorom z Madrytu, którzy zaoferowali mi dziką kartę, oraz moim fanom” - napisała.

Była numer jeden na świecie została zawieszona w październiku 2022 r. po pozytywnym wyniku testu na obecność roksadustatu – zakazanego leku stymulującego wytwarzanie czerwonych krwinek – podczas ówczesnego US Open.

W zeszłym roku 32-latka została oskarżona o kolejne przestępstwo ze względu na nieprawidłowości w jej paszporcie biologicznym sportowca – metodzie mającej na celu monitorowanie różnych parametrów krwi w czasie w celu wykrycia potencjalnego dopingu.

Jednak Halep, która zaprzeczyła jakimkolwiek zarzutom, pozwolono wrócić do działania po tym, jak Sportowy Sąd Arbitrażowy ds. Sportu skrócił jej zakaz do dziewięciu miesięcy po przyjęciu wyjaśnień Rumunki, że za pozytywny wynik testu na obecność narkotyków winę ponosi skażony suplement.

W momencie zawieszenia Halep znajdowała się w pierwszej dziesiątce, ale od tego czasu jej ranking spadł do 1146. miejsca.

WTA rozpoczęła przegląd swoich przepisów, zgodnie z którymi zawodniczki mogą zostać oczyszczone z przestępstw dopingowych lub zmniejszyć ich zakazy i powrócić w „specjalnych rankingach” – powiedział w zeszłym miesiącu agencji Reuters organ zarządzający kobiecym tenisem.