Tyszanie prowadzą z Podhalem, wahania Unii i Cracovii. GKS Tychy pierwszym półfinalistą?

Reklama
Reklama
Reklama
Więcej
Reklama
Reklama
Reklama

Tyszanie prowadzą z Podhalem, wahania Unii i Cracovii. GKS Tychy pierwszym półfinalistą?

Tyszanie prowadzą z Podhalem, wahania Unii i Cracovii. GKS Tychy pierwszym półfinalistą?
Tyszanie prowadzą z Podhalem, wahania Unii i Cracovii. GKS Tychy pierwszym półfinalistą?PZHL
W sobotę, 9 marca odbędzie się piąta seria meczów ćwierćfinałowych TAURON Hokej Ligi. Mało kto się spodziewał, że po czterech meczach na placu boju zostaną wszystkie drużyny. GKS Tychy jako jedyny ma szansę na zakończenie rywalizacji w sobotę, ale jak pokazał ostatni mecz z Podhalem Nowy Targ, w tej parze sporo się jeszcze może wydarzyć. Jesteśmy także bardzo ciekawi, jak zagra Zagłębie w katowickiej Satelicie, co wymyśli hokejowy Alex Ferguson, czyli trener Cracovii Rudolf Rohacek oraz w jakiej formie będą zawodnicy JKH.

Tyszanie prowadzą w serii z Podhalem 3-1. Szarotki jednak wygrały ostatni mecz i mają w swoim składzie zawodników, którzy potrafią zrobić różnicę, m.in. Patryka Wronkę, najlepszego zawodnika klasyfikacji kanadyjskiej oraz Bartłomieja Neupauera, który w ćwierćfinałach zdobył już dwie bramki i zaliczył dwie asysty.

W Sosnowcu po ostatnich bataliach mają ogromne nadzieje. Nikt się nie spodziewał, że ósma drużyna ligi będzie tak skutecznie walczyć z obrońcami tytułu. W tej rywalizacji jest 2-2. Bilety na sobotnie spotkanie w Satelicie bardzo szybko zostały wyprzedane. - Przegraliśmy w środę i to było rozczarowujące. Wiemy, że w piątym meczu będziemy mieli duże wsparcie z trybun, nasi kibice są najlepsi w lidze – zaznacza gracz GieKSy Ryan Cook.

W konfrontacji Re-Plast Unia OświęcimComarch Cracovia obie drużyny mają wahania formy. W środę Pasy rozegrały bardzo dobry mecz i pewnie wygrały z Unią. - Zmieniliśmy system gry i zablokowaliśmy trzydzieści strzałów, które miały paść w światło bramki. Jakość i ofiarność gry była o wiele lepsza niż w Oświęcimiu, dlatego wyrównaliśmy stan serii. Cały czas jednak podkreślam, że Unia to zdecydowany faworyt – mówił hokejowy Alex Ferguson, czyli trener Rudolf Rohacek. Szkoleniowiec pracuje w krakowskim klubie od listopad 2004 roku.

5. runda ćwierćfinałów TAURON Hokej Ligi
5. runda ćwierćfinałów TAURON Hokej LigiFlashscore

Bardzo wyrównana jest także rywalizacja pomiędzy JKH GKS Jastrzębie a KH Energa Toruń. Na lodowisku w Jastrzębiu-Zdroju dwa mecze wygrały Stalowe Pierniki, zespół prowadzony przez Roberta Kalabera zrewanżował się i zwyciężył dwukrotnie w Toruniu. Jak będzie w sobotę?