Nadspodziewanie dobrze w tej edycji LN radzą obie Ukraińcy, którzy w Lublanie wygrali z Kanadyjczykami 3:0 i zajmują drugie miejsce w tabeli.
Biało-czerwoni w sobotę zagrają z Niemcami, a w niedzielę z Argentyną.
Polacy po turnieju w Gliwicach wystąpią jeszcze w Chicago (15–20 lipca). Tam ich przeciwnikami będą Bułgaria, Brazylia, Francja i USA.
Do turnieju finałowego, który drugi rok z rzędu zostanie rozegrany w chińskim Ningbo (29 lipca - 2 sierpnia), awansuje siedem najwyżej sklasyfikowanych zespołów po fazie grupowej, a także gospodarz.

