Jastrzębski Węgiel w ćwierćfinale Ligi Mistrzów zagra z VfB Friedrichshafen

Jastrzębski Węgiel będzie faworytem w ćwierćfinale Ligi Mistrzów
Jastrzębski Węgiel będzie faworytem w ćwierćfinale Ligi Mistrzów Jastrzębski Węgiel
Jastrzębski Węgiel poznał rywala w ćwierćfinale Ligi Mistrzów. Będzie nim niemiecki zespół VfB Friedrichshafen, z którym wicemistrzowie Polski rywalizowali w fazie grupowej.

Jastrzębski Węgiel wygrał grupę w Lidze Mistrzów i zapewnił sobie miejsce w ćwierćfinale najważniejszych klubowych rozgrywek w Europie. Polski zespół wyczekiwał na rywala, którego wyłoniła rywalizacja w 1/8 pomiędzy VfB Friedrichshafen i  Tours VB.

Pierwszy mecz we Francji zakończył się pewnym zwycięstwem niemieckiego zespołu 3:0 i wydawało się, że przed własną publicznością dopełnią formalności. Spotkanie nie przebiegało jednak tak, jak sobie to wyobrażali. Wicemistrzowie Francji wygrali dwa pierwszej sety i narobili strachu niemieckiemu potentatowi.

Friedrichshafen odwróciło losy mecz i ostatecznie wygrało 3:2 po tie-breaku.

Oba zespoły mierzyły się ze sobą w fazie grupowej tegorocznej edycji Ligi Mistrzów. Na wyjeździe Jastrzębski wygrał 3:1, a przed własną publicznością nie stracili seta. Wicemistrzowie Polski będą faworytem w tym dwumeczu, ale nie ma co liczyć z góry na łatwą przeprawę, ponieważ niemiecki zespół potrafi zaskoczyć.

Pierwsze spotkanie ćwierćfinałowe Jastrzębski zagra na wyjeździe 7 marca. Rewanż zostanie rozegrany 15 marca w jastrzębskiej Hali Widowiskowo-Sportowej.