Kolejna porażka broniącego tytułu Lecha

Kolejna porażka broniącego tytułu LechaPAP
Drugiej porażki z rzędu w ekstraklasie doznali piłkarze Lecha Poznań. Obrońcy tytułu, którzy dobrze sobie radzą w Lidze Konferencji, w 22. kolejce ulegli na wyjeździe Śląskowi Wrocław 1:2. Czwartej kolejnej porażki doznała Wisła Płock; tym razem u siebie z Pogonią Szczecin 0:1.

W czerwcu ubiegłego roku trenerem Śląska został Ivan Djurdevic - były piłkarz i szkoleniowiec... Lecha. Serb na swoich byłych kolegów najwyraźniej ma sposób, bo wrocławianie pokonali "Kolejorza" już trzeci raz w tym sezonie - w rundzie jesiennej 1:0 i w Pucharze Polski 3:1.

We Wrocławiu Lech skomplikował sobie sytuację w 33. minucie, kiedy za faul taktyczny czerwoną kartką ukarany został Radosław Murawski. Chwilę później prowadzenie Śląskowi dał Hiszpan Erik Exposito. W 57. na 2:0 podwyższył John Yeboah.

W 72. minucie szanse się wyrównały, bo drugą żółtą kartką i w konsekwencji czerwoną ukarany został hiszpański pomocnik Śląska Victor Garcia. Lecha stać było jednak tylko na honorowe trafienie. Jego autorem w 88. minucie był Michał Skóraś.

Wisłę Płock pogrążył Ormianin Wahan Biczachczjan, który gola zdobył w doliczonym przez sędziego czasie gry.

W trzecim niedzielnym meczu Górnik Zabrze pokonał na wyjeździe Stal Mielec 1:0. Bramkę w 76. minucie strzelił reprezentant Curacao Anthony van den Hurk.

Najważniejsze wydarzenia 22. kolejki miały miejsce już w piątek. Piłkarze Rakowa Częstochowa po wygranej w Białymstoku z Jagiellonią 2:1 umocnili się na pozycji lidera, ponieważ w klasyku - po bardzo ciekawym meczu - druga Legia Warszawa zremisowała u siebie z Widzewem Łódź 2:2.

Niepokonany wiosną Raków prowadzi z dorobkiem 52 punktów. Jego przewaga nad drugą Legią wzrosła do dziewięciu punktów.

Piłkarze ze stolicy w obecności 27,5 tys. widzów dwukrotnie obejmowali prowadzenie w długo wyczekiwanym klasyku polskiej ligi z Widzewem, ale utytułowany beniaminek za każdym razem skutecznie odpowiedział.

Walka o trzecie miejsce zapowiada się bardzo ciekawie, bo po 36 punktów mają Widzew, Lech i Pogoń.

W sobotę Warta Poznań pokonała przedostatnią Koronę Kielce aż 5:1, Radomiak wygrał w Gdańsku z Lechią 3:1, a walczący o utrzymanie Piast Gliwice 2:1 u siebie z Cracovią.