Kostaryka pokonała Arabię Saudyjską 3:1 po powrocie do gry kapitana Navasa

Jefry Valverde z Kostaryki, z lewej, walczy o piłkę
Jefry Valverde z Kostaryki, z lewej, walczy o piłkęReuters
Kostaryka wygrała 3:1 z Arabią Saudyjską na St James' Park w Newcastle w piątkowym meczu towarzyskim, w którym do bramki Ticos powrócił kapitan Keylor Navas.

Były bramkarz Realu Madryt nie grał w reprezentacji Kostaryki od zeszłorocznych mistrzostw świata w Katarze, opuszczając kilka meczów towarzyskich i Złoty Puchar CONCACAF w lipcu.

Zawodnicy z Ameryki Środkowej objęli prowadzenie w 12. minucie, gdy obrońca Francisco Calvo skierował piłkę do bramki po dośrodkowaniu Joela Campbella.

Manfred Ugalde wyrównał na 2:0 tuż przed upływem pół godziny gry, uderzając głową po dośrodkowaniu Jimmy'ego Marina.

Arabia Saudyjska, która jest obecnie prowadzona przez byłego trenera Włoch, Roberto Manciniego, wyrównała w 68. minucie, gdy Ali Al Bulayhi główkował po podaniu Ferasa Al Brikana z rzutu rożnego.

Keylor Navas powrócił na boisko po raz pierwszy od Mistrzostw Świata
Keylor Navas powrócił na boisko po raz pierwszy od Mistrzostw ŚwiataReuters

Nie udało im się jednak wyrównać, a Kostaryka zapewniła sobie zwycięstwo, gdy Randall Leal strzelił do domu w 89. minucie.

Kostaryka zmierzy się ze Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi w meczu towarzyskim w Chorwacji we wtorek, podczas gdy Arabia Saudyjska zagra z Koreą Południową na własnym boisku Newcastle United.

Sprawdź podsumowanie meczu z Flashscore.