Pewne domowe zwycięstwa Olympiakosu i Barcelony w fazie pucharowej Euroligi

Olympiakos zrobił pierwszy krok w kierunku awansu do Final Four
Olympiakos zrobił pierwszy krok w kierunku awansu do Final FourProfimedia
Barcelona rozbiła 91:69 Żalgiris Wilno, a Olympiakos pokonał przed własną publicznością 79:68 Fenerbahce w pierwszych meczach fazy play-off Euroligi.

Barcelona od początku meczu wyglądała zdecydowanie lepiej od swoich rywali i już po pierwszej kwarcie prowadziła 25:13. Druga przyniosła jeszcze podwyższenie przewagi i na przerwę schodzili już z bezpieczną przewagą (48:31).

Żalgiris był w stanie postawić się w trzeciej kwarcie i zmniejszyć stratę do 53:66, ale decydująca odsłona była znakomita w wykonaniu Barcelony, która wygrała ostatecznie 91:69. Największy udział w triumfie Barcelony mieli Sertac Sanli (17 punktów, 5 zbiórek) oraz Nikola Mirotić (15 punktów, 4 zbiórki).

Olympiakos miał nieco trudniejszą przeprawę, ale ostatecznie wyszedł z niej zwycięsko. Pierwsza kwarta pokazała, że Fenerbahce nie zamierza się poddać i Turcy wygrali ją 21:19. Druga była bardziej na korzyść gospodarzy i do przerwy Olympiakos prowadził 37:35.

Kluczowe znaczenie miała trzecia kwarta. Właśnie wtedy gracze Olympiakosu wypracowali sobie przewagę, która wystarczyła do zwycięstwa. Przed decydującą odsłoną Grecy mieli 12 punktów więcej od rywali (63:51). Ostatnia część była wyrównana i to pozwoliło odnieść zwycięstwo najlepszej drużynie rundy zasadniczej.