Sensacja! Będzie europejski finał na mistrzostwach świata. Niemcy lepsi od USA

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sensacja! Będzie europejski finał na mistrzostwach świata. Niemcy lepsi od USA
Dennis Schroder znakomicie podawał do swoich kolegów i poprowadził Niemców do triumfu
Dennis Schroder znakomicie podawał do swoich kolegów i poprowadził Niemców do triumfu
AFP
Reprezentacja Niemiec zagra o złoty medal mistrzostw świata w koszykówce. W drugim półfinale okazali się lepsi 113:111 od USA i po raz pierwszy w historii zagrają w finale. 

Niemcy od początku spotkania pokazywali, że nie zamierzają odpuszczać zdecydowanym faworytom tego spotkania. Grali skutecznie w rzutach z dystansu i obronie, co dało im prowadzenie 25:15 w połowie pierwszej kwarty. Od stanu 29:22 ich gra nieco stanęła i USA nawet doprowadziło do wyrównania, ale ostatecznie europejski zespół prowadził po 10 minutach 33:31. 

Druga kwarta była zdecydowanie lepsza w wykonaniu Stanów Zjednoczonych. Zdecydowanie lepiej czuli się w obronie i do przerwy prowadzili 60:59. Trzecia kwarta to był jednak koncert gry ekipy z Europy. Niemcy zdobyli aż 35 punktów i defensywa rywali nie była w stanie ich powstrzymać. Faworyci zagrali natomiast dużo gorzej w ataku i przed ostatnią odsłoną na tablicy wyników było 94:84. 

Wynik już przed ostatnią kwartą wyglądał imponująco, ale to nie był koniec emocji. Niemcy utrzymywali przewagę i w pewnym momencie prowadzili już 106:94 i wydawało się, że nic nie będzie w stanie odebrać im zwycięstwa. Wtedy w szaloną pogoń ruszyli Amerykanie i doszli do wyniku 107:108. 

Końcówka jednak znowu należała do Europejczyków. Andreas Obst trafił za trzy punkty, a następnie dwa oczka dołożył Dennis Schroder i Niemcy prowadzili już 113:107. Wtedy USA zdobyło dwa punkty, a Isaac Bonga popełnił faul w ataku i otworzyła się szansa dla Amerykanów, żeby na 30 sekund przed końcem przywrócić nadzieje na triumf. Jednak Anthony Edwards fatalnie podał piłkę i nadzieje prysły. Ostatecznie Niemcy wygrali 113:111. 

Najlepiej punktującym graczem w meczu był Andreas Obst (24 pkt, 6 asyst). Wśród Amerykanów najlepszy był Anthony Edwards (23 pkt, 8 zbiórek, 3 asysty). Dennis Schroder natomiast świetnie czuł się w rozegraniu (17 pkt, 2 zbiórki, 9 asyst). 

Dla Niemców to najlepszy wynik w historii mistrzostw świata, bo po raz pierwszy zagrają o złoty medal. Ich rywalami będą Serbowie, którzy pokonali Kanadę. Amerykanie po raz drugi z rzędu nie zagrają w decydującym meczu.