Jontay Porter z Toronto Raptors dożywotnio wykluczony z NBA za hazard

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Jontay Porter z Toronto Raptors dożywotnio wykluczony z NBA za hazard

Jontay Porter otrzymał dożywotni zakaz gry
Jontay Porter otrzymał dożywotni zakaz gryReuters
Zawodnik Toronto Raptors Jontay Porter otrzymał w środę dożywotni zakaz występów w National Basketball Association za naruszenie polityki hazardowej ligi.

Dochodzenie NBA wykazało, że Jontay Porter, zawodnik grający na dwóch frontach, który niedawno podpisał kontrakt z Raptors, stosował nieuczciwe praktyki. Celowo ograniczył swój udział w grze, aby wpłynąć na wynik jednego lub więcej zakładów obejmujących jego występ w co najmniej jednym meczu Raptors. W meczu z 20 marca Porter zagrał tylko trzy minuty, twierdząc, że źle się poczuł.

Dochodzenie wykazało, że przed tym meczem Porter ujawnił poufne informacje o swoim stanie zdrowia osobie, o której wiedział, że obstawia mecze NBA.

Inna osoba, z którą Porter współpracował i o której wiedział, że uczestniczy w zakładach NBA, postawiła następnie zakład o wartości 80 tys. dolarów u bukmachera online, aby wygrać 1,1 miliona dolarów. Osoba obstawiła, że Porter osiągnie niższe wyniki w tym meczu.

Ze względu na nietypową aktywność bukmacherską i działania gracza, zakład o wartości 80 tys. dolarów został zamrożony i nie został wypłacony.

Ponadto, od stycznia do marca 2024 roku, podczas podróży z Raptors lub Raptors 905, drużyną Raptors w NBA G League, Porter postawił co najmniej 13 zakładów na mecze NBA, korzystając z internetowego konta bukmacherskiego współpracownika. Zakłady te wahały się od 15 do 22 tys. dolarów, a ich łączna wartość wyniosła 54 094 dolarów.

"Nie ma nic ważniejszego niż ochrona uczciwości rywalizacji NBA dla naszych fanów, naszych drużyn i wszystkich osób związanych z naszym sportem, dlatego rażące naruszenia naszych zasad gry przez Jontaya Portera spotykają się z najsurowszą karą" - powiedział komisarz NBA Adam Silver w oświadczeniu.

"Podczas gdy legalne zakłady sportowe zapewniają przejrzystość, która pomaga zidentyfikować podejrzane lub nieprawidłowe działania, sprawa ta podnosi również ważne kwestie dotyczące wystarczalności obecnie obowiązujących ram regulacyjnych, w tym rodzajów zakładów oferowanych na nasze gry i graczy".

NBA poinformowała, że dochodzenie pozostaje otwarte i może doprowadzić do dalszych ustaleń.