Lakers wygrywają z Clippers po świetnym meczu LeBrona. Urodzinowe triple-double Doncicia

LeBron James w ogniu dzisiejszej nocy
LeBron James w ogniu dzisiejszej nocyProfimedia
Lakers, którzy przez długi czas grali gorzej, pokonali Clippers 116:112 w derbach Los Angeles ostatniej nocy w NBA, w nocy naznaczonej pojedynkiem specjalistów od triple-double, wygranym przez Jokicia i Denver nad Sabonisem i Sacramento (117:96). Kolejne triple-double w swoje urodziny zanotował Luka Doncic.

Lakersi pokazali charakter i walkę do końca

Przegrywali aż 21 punktami na samym początku ostatniej kwarty, ale Lakers, wspierani przez świetnego LeBrona Jamesa (34 punkty, w tym 19 w ostatniej kwarcie), zdołali pokonać Clippers 116:112.

"Gra nie jest skończona, dopóki na zegarze nie pojawią się zera" – powiedział po meczu James. Wygrywając siedem z ostatnich dziesięciu meczów, Lakers są na 9. miejscu w Konferencji Zachodniej (32 wygrane, 28 porażek), Clippers są na 4. pozycji (37 wygranych. 20 porażek).

Jokic wygrywa swój pojedynek z Sabonisem

W pojedynku pomiędzy specjalistami od triple-double, Nikola Jokić i Nuggets szybko rozprawili się z Kings Domantasa Sabonisa, którzy byli bez swojego kontuzjowanego point guarda De'Aarona Foxa i przegrali 117:96.

Z 14 punktami, 14 zbiórkami i 11 asystami, Serb zanotował swoje 19. triple-double w sezonie i czwarte z rzędu, kończąc również passę Sabonisa (13 punktów, 10 zbiórek, 7 asyst), która właśnie obejmowała trzy z rzędu. Denver Nuggets zajmują trzecie miejsce na Zachodzie (40 wygranych, 19 porażek), Kings są na 8. pozycji (33 wygrane, 25 porażek).

Wszystkiego najlepszego Luka!

Słoweniec Luka Doncic z Dallas świętował swoje 25. urodziny z triple double (30 punktów, 11 zbiórek, 16 asyst) i wygraną 136:125 w Toronto. Zajmujący siódme miejsce na Zachodzie (34 wygrane, 25 porażek) Mavericks wygrali osiem z ostatnich dziesięciu spotkań.

"To był po prostu normalny mecz dla niego, triple double" – powiedział trener Dallas Jason Kidd o swoim europejskim obrońcy.