Oklahoma City Thunder ponownie pokonuje Golden State Warriors, tym razem w dogrywce

Stephen Curry, obrońca Golden State Warriors, mija Cheta Holmgrena, centra Oklahoma City Thunder.Reuters
Oklahoma City Thunder wygrała drugi mecz z rzędu przeciwko Golden State Warriors. Tym razem okazali się lepsi 130:123 w dogrywce. Dla GSW to szósta porażka z rzędu.

Chet Holmgren skończył z najlepszym wynikiem w sezonie – 36 punktów (miał też 10 zbiórek), a Jalen Williams miał 22 dla Thunder, którzy wykorzystali 19 rzutów 3-punktowych, aby pokonać Warriors 128-109 w czwartek.

Chris Paul przeciwstawił się pierwszemu rzutowi Gilgeousa-Alexandera w dogrywce rzutem za 3 punkty, aby dać Warriors ostatnie prowadzenie 120:119, zanim gwiazda Thunder trafiła trzy rzuty z półdystansu i layup.

Andrew Wiggins trafił 5 z 8 rzutów za 3 punkty, zdobywając rekordowe w sezonie 31 punktów dla Golden State, do którego Stephen Curry powrócił po dwumeczowej absencji spowodowanej bólem kolana. Curry również trafił pięć rzutów 3-punktowych i skończył z 25 punktami.

Thunder byli w stanie doprowadzić mecz do dogrywki, gdy Holmgren złapał podanie w lewym rogu na 1,6 sekundy przed końcem i zdobył 3 punkty, doprowadzając do remisu 117:117. Oklahoma w trzeciej kwarcie przegrywała już 61:79, ale zdołała wrócić do spotkania.