Sochan jednak leci na All Star Weekend. Polak zagra w meczach "Wschodzących Gwiazd" NBA

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sochan jednak leci na All Star Weekend. Polak zagra w meczach "Wschodzących Gwiazd" NBA
Zaktualizowany
Jeremy Sochan drugi raz znalazł się w drużynie "Wschodzących Gwiazd"
Jeremy Sochan drugi raz znalazł się w drużynie "Wschodzących Gwiazd"
AFP
Jeremy Sochan wystąpi podczas All Star Weekend, mimo że początkowo zabrakło go w składzie tego wydarzenia.  Skrzydłowy San Antonio Spurs zastąpi kontuzjowanego Shaedona Sharpe'a z Portland Trail Blazers.

Polak zagra w drużynie, którą poprowadzi Jalen Rose, były zawodnik NBA.

W zespole Jalena Rose'a zagrają:

Chet Holmgren (Oklahoma City Thunder)

Jalen Williams (Oklahoma City Thunder)

Bennedict Mathurin (Indiana Pacers)

Dereck Lively II (Dallas Mavericks)

Jordan Hawkins (New Orleans Pelicans)

Walker Kessler (Utah Jazz)

Jeremy Sochan (San Antonio Spurs).

Przed rokiem, jako 19-latek, uczestniczył w tym wydarzeniu jako pierwszy Polak w historii, wybrany przez asystentów głównych szkoleniowców. Jego zespół, prowadzony przez Francuza Yoakima Noaha, dotarł do finału, ale uległ w nim ekipie Hiszpana Pau'a Gasola 20:25, a Polak uzyskał punkt i miał zbiórkę.

W swoim drugim sezonie w NBA Sochan średnio notuje 11,4 punktu, 6,2 zbiórki oraz 3,7 asysty w meczu i spędza na parkiecie po 29,5 minuty.

W 73. edycji tradycyjnego All Star Game wystąpi m.in. LeBron James, który został pierwszym koszykarzem w historii NBA wybranym po raz 20. do składu. Dotychczas 39-letni zawodnik Los Angeles Lakers dzielił rekord z Kareemem Abdulem-Jabbarem, który wziął udział w tym wydarzeniu 19-krotnie.

Mecze Rising Stars odbędzie się w piątek 16 lutego podczas Weekendu Gwiazd w Indianapolis. W sobotę tradycyjnie odbędą się konkursy (umiejętności – Skills Challenge, wsadów oraz rzutów za trzy punkty), a w niedzielę Mecz Gwiazd.

Zasady meczów debiutantów i drugoroczniaków, w którym zagra Sochan, są inne od tradycyjnego Meczu Gwiazd. Zawodnicy zostali podzieleni na cztery drużyny (jedna składa się z graczy z G League, czyli zaplecza NBA). Zespoły A i B zagrają ze sobą, tak samo, jak C i D. To będą półfinały. W finale zagrają wygrani.