Legenda boksu przerywa emeryturę. Mike Tyson zmierzy się z youtuberem Jake’em Paulem

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Legenda boksu przerywa emeryturę. Mike Tyson zmierzy się z youtuberem Jake’em Paulem

Legendarny pięściarz Mike Tyson zmierzy się z youtuberem Jake’em Paulem
Legendarny pięściarz Mike Tyson zmierzy się z youtuberem Jake’em PaulemNetflix
Legendarny pięściarz, 57-letni Mike Tyson zmierzy się z youtuberem Jake’em Paulem - poinformowała agencja Reuters. Do walki dojdzie 20 lipca na mieszczącym nawet ponad 100 tys. widzów AT&T Stadium w Arlington, w Teksasie. Ich pokazowy pojedynek, proponowany od miesięcy, ma być transmitowany na platformie Netflix.

Jake Paul stoczył do tej pory dziewięć walk bokserskich. Wygrał osiem z nich, a przegrał jedynie z Tommym Furym, bratem Tysona Fury'ego - aktualnego mistrza świata wagi ciężkiej federacji WBC.

"Żelazny Mike" w swojej karierze odniósł 50 zwycięstw i poniósł sześć porażek. 44 razy znokautował przeciwników. Jest dwukrotnym mistrzem świata wszechwag zawodowców (w latach 1986–1990 i 1996). W wieku 20 lat, 4 miesięcy i 22 dni został najmłodszym mistrzem świata wagi ciężkiej. Zdobył mistrzowskie pasy czterech najważniejszych federacji bokserskich: WBC, WBO, IBF i WBA.

"Nie mogę się doczekać wejścia na ring z Jake’em Paulem. W ostatnich latach wyjątkowo rozwinął się jako bokser, więc fajnie będzie zobaczyć, co wola i ambicja dzieciaka może zdziałać z moim doświadczeniem i umiejętnościami" – powiedział Tyson, który jej jednym z najbardziej utytułowanych i rozpoznawalnych bokserów wszechczasów.

W 2020 roku Tyson stoczył pokazową walkę z Royem Jonesem, która zakończyła się remisem. W tym samym roku Jake Paul rozpoczał swoją "karierę" w boksie. 27-letni youtuber jest młodszy od Tysona o 30 lat.

"Kilka lat po rozpoczęciu mojej przygody z boksem stanę naprzeciw Tysona i sprawdzę, czy mam odpowiednie umiejętności, aby pokonać jednego z najsłynniejszych bokserów w historii i ikonę sportu" - stwierdził Paul.