Reklama
Reklama
Reklama
Więcej
Reklama
Reklama
Reklama

Awans Skrzyszowskiej do półfinału biegu na 100 m przez płotki. Odpadła Klaudia Siciarz

Awans Skrzyszowskiej do półfinału biegu na 100 m przez płotki. Odpadła Klaudia Siciarz
Awans Skrzyszowskiej do półfinału biegu na 100 m przez płotki. Odpadła Klaudia SiciarzProfimedia
Pia Skrzyszowska awansowała do półfinału biegu na 100 m przez płotki w lekkoatletycznych mistrzostwach świata w Budapeszcie. Klaudia Siciarz odpadła w eliminacjach.

Skrzyszowska uzyskała czas 12,65 i zajęła 10. miejsce w eliminacjach. Siciarz wynikiem 13,25 uplasowała się na 38. pozycji. Najszybsza była Amerykanka Kendra Harrison - 12,24.

"Obejrzałem swoje biegi sprzed roku z ME w Monachium, żeby znowu wprawić się w ten nastrój. Powiedziałam sobie, że skoro rok temu się udało, to chcę powtórzyć dobre wyniki. Byłam skupiona, ale trochę poddenerwowana. Biegi eliminacyjne są najtrudniejsze, bo nie wiadomo w jakiej formie są dziewczyny. Poziom pokazuje, że nie będzie łatwo. Powalczę o finał, ale będzie o to bardzo trudno. Postaram się pobić rekord życiowy i zobaczę co mi to da. Myślę, że płotki są najmocniej obsadzoną konkurencją w MŚ" - powiedziała Skrzyszowska po biegu.

Do półfinału awansowały 24 płotkarki: po cztery najszybsze z pięciu biegów eliminacyjnych i cztery z najlepszymi czasami spoza czołowych czwórek. Półfinał zaplanowano na środę, a finał na czwartek.