Magda Linette odpadła w pierwszej rundzie turnieju WTA 250 w Austin

Magda Linette odpadła w pierwszej rundzie turnieju WTA 250 w Austin i teraz może skupić się na przygotowaniach do Indian WellsProfimedia
Magda Linette przegrała w 1. rundzie turnieju WTA 250 w Austin. Rozstawiona z numerem „1” Polka przegrała z Rosjanką Warwarą Graczewą 4:6; 6:4; 4:6.

Początek meczu był bardzo dobry dla Magdy Linette. Polka już w drugim gemie przełamała rywalkę i prowadziła 3:0. Okazało się, że były to miłe złego początki. Turniejowa nr 1 nie wygrała w dalszej części seta już żadnego gema i przegrała 3:6.

Druga partia ponownie rozpoczęła się dobrze dla Linette. Wygrała serwis przy podaniu Warwary Graczewej i zyskała przewagę, której tym razem nie pozwoliła roztrwonić. Polka broniła dwóch break pointów w szóstym gemie, ale ostatecznie nie dała się przełamać i wygrała 6:4.

Decydująca odsłona również rozpoczęła się idealnie dla Polki, która prowadziła 2:0. Tym razem nie zdołała obronić się przed przełamaniami. Graczewa doprowadziła do remisu. Rosjanka ponownie przełamała Linette w ósmym gemie i przy stanie 5:3, serwowała po wygranie meczu.

Graczewa nie zdołała jednak zakończyć spotkania podczas swojego podania. Udało jej się to jednak przy serwisie Polki, która została przełamana w decydującym secie aż trzy razy i odpadła w 1. rundzie turnieju w Austin, mimo że była rozstawiona z numerem 1.

Warwara Graczewa w 2. rundzie zmierzy się ze swoją rodaczką Anną Blinkovą.